WTA w Warszawie: Iga Świątek lepsza w polskim pojedynku

W następnej rundzie Iga Świątek zagra z Gabrielą Lee.

W pierwszej rundzie turnieju WTA 250 rozgrywanego w Warszawie Iga Świątek pokonała Magdalenę Fręch 2:0 (6:1,6:2). W kolejnej fazie Polka zmierzy się z Gabrielą Lee, 146. rakietą rankingu. Spotkanie odbędzie się już w czwartek.

Świątek była zapowiadana jako największa gwiazda i faworytka do końcowego triumfu w turnieju rozgrywanego na kortach Legii w Warszawie. To był jej pierwszy mecz od niespodziewanej porażki 2 lipca z Francuzką Alize Cornets w trzeciej rundzie Wimbledonu. Polska najlepsza tenisistka już w pierwszej rundzie trafiła na swoją rodaczkę Fręch. Takie zestawienie budziło zainteresowanie kibiców. Nic więc dziwnego, że to właśnie na jej mecz trybuny przy ul. Myśliwieckiej się zapełniły. To był jej pierwszy mecz od niespodziewanej porażki 2 lipca z Francuzką Alize Cornets w trzeciej rundzie Wimbledonu.

W pierwszym secie Iga potwierdziła swoją klasę i pewnie wygrała 6:1. W zaledwie jednym gemie Fręch była w stanie pokonać numer jeden rankingu WTA. W pozostałych Polka podkręcała tempo gry na tyle, by uniemożliwić swojej rywalce skuteczne odbiory.

W drugiej odsłonie pojedynek był bardziej wyrównany. Do stanu 2:2 tenisistki wygrywały po gemie, ale później Świątek przełamała rywalkę, zdobywając przewagę 4:2. Ostatecznie 21-latka zwyciężyła 6:2 i zameldowała się w 1/8 finału. Mecz trwał 75 minut.

W następnej rundzie Świątek zagra z Gabrielą Lee. Rumunka zajmuje 146. miejsce w rankingu WTA. Spotkanie zaplanowane jest na czwartek.