Jean Patry zadecydował. Zostaje w Powervolley Milano

Siatkówka
Jean Patry zadecydował. Zostaje w Powervolley Milano
fot. Cyfrasport
Jean Patry będzie grał dalej w Powervolley Milano.

Jean Patry zaprezentował się znakomicie w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Francuz został wybrany najlepszym atakującym turnieju finałowego. Mimo obowiązków reprezentacyjnych musiał poświęcić czas na przemyślenia dotyczące przyszłości klubowej. Efektem okazało się przedłużenie kontraktu z Powervolley Milano.

Francuz jest w kapitalnej formie. Z pewnością występ w Lidze Narodów sprawił, że wielu prezesów i trenerów chciałoby mieć go w swojej drużynie. 25-latek zadecydował jednak, że pozostanie w Mediolanie na kolejne dwa sezony.

 

ZOBACZ TAKŻE: Libero reprezentacji Finlandii w swojej kadrze na razie nie zagra. Został zawieszony

 

 

Włoski klub nie ukrywa, że ma ambitne plany. Celem jest zakończenie sezonu w ścisłej czołówce włoskiej SuperLegi. W poprzedniej edycji rozgrywek ekipa Roberto Piazzy zajęła piąte miejsce. Z walki o tytuł mistrza odpadła w ćwierćfinale z Modeną (0:3, 2:3).

 

- Myśl o możliwości kontynuowania programu rozpoczętego dwa lata temu z Jeanem napełnia mnie radością. Myśl o tym, że możemy zakontraktować atakującego, który wygrał igrzyska olimpijskie, a dodatkowo udowodnił swoją wartość, zdobywając nagrodę dla najlepszego atakującego Ligi Narodów, sprawiła, że byłem spokojny o ten zespół. Wiem, że Jean będzie ciągnął tę drużynę do osiągania najwyższych celów - powiedział trener Piazza.

 

Patry występuje w Mediolanie od sezonu 2020/2021. Wcześniej reprezentował barwy Top Volley Cisterna i Montpellier.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie