Liga Konferencji: Broendby rozbiło Pogoń i zakończyło ich marzenia o turnieju głównym

Pogoń przegrała 0:4 z Broendby i odpadła z Ligi Konferencji.

Piłkarze Pogoni pojechali do Broendby, żeby powalczyć o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Niestety, "Portowcy" byli zmuszeni uznać wyższość, będącej w zdecydowanie lepszej formie, drużyny Broendby. Ostatecznie Duńczycy wygrali 4:0.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Broendby wyeliminowało Pogoń Szczecin po świetnej skuteczności ze strony gospodarzy.

Strzelanie dla Duńczyków już w 17. minucie rozpoczął z rzutu karnego Szwed Simon Hedlund. W "jedenastce" faulował Luis Carlos Machado Mata. Nieco ponad kwadrans później ten sam napastnik ponownie pokonał Dante Stipicę. Ponownie błąd popełnił Mata, który podał piłkę przez środek boiska i "asystował" 29-latkowi.

Prowadzenie gospodarzy podwyższył Duńczyk Mathias Kvistgaarden po bramce w 52. minucie. Zaledwie 10 minut później "Portowców" dobił Chorwat Marko Divkovic.

Pomimo wielu ataków ze strony Pogoni, nie zdołała ona nawet zbliżyć się do Broendby, które wygrało ten mecz skutecznością. Wiele wskazuje na to, że Duńczycy w kolejnej rundzie zagrają ze szwajcarskim FC Basel, który zagwarantował sobie dwubramkową zaliczkę przed meczem rewanżowym z Crusaders FC z Irlandii Północnej.

Broendby - Pogoń Szczecin 5:0 (2:0)

Bramki: Hedlund 17, 33, Kvistgaarden 52, Divkovic 62