Liga Konferencji: Raków Częstochowa w trzeciej rundzie eliminacji

Raków Częstochowa w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji

Raków Częstochowa pokonał w dwumeczu Astanę 6:0 i zapewnił sobie awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Podopieczni Marka Papszuna zwyciężyli w spotkaniu na wyjeździe 1:0.

Już w czwartej minucie dobrą okazję na otwarcie wyniku miał Sebastian Musiolik. Napastnik próbował przelobować bramkarza gospodarzy, ale po jego uderzeniu piłka przeleciała nad poprzeczką.

Jako jedyny w tym meczu na listę strzelców wpisał się Vladyslav Kochergin. Ukraiński piłkarz bez problemu odebrał piłkę rywalom, po czym zdecydował się na oddanie strzału zza pola karnego. Golkiper Astany próbował zatrzymać futbolówkę, ale uderzenie okazało się zbyt mocne. Tym samym Raków wyszedł na prowadzenie już w 16. minucie tego starcia.

Rywale ekipy spod Jasnej Góry próbowali doprowadzić do wyrównania. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał Pedro Eugenio. Jeden z zawodników Astany został sfaulowany pod polem karnym Rakowa. Przez to sędzia podyktował rzut wolny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Eugenio. Piłka po strzale Portugalczyka jednak odbiła się od muru. Na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry dobrym strzałem popisał się Patryk Kun. Bramkarz gospodarzy sparował futbolówkę na rzut rożny.

Już do ostatniego gwizdka żadna z ekip nie była w stanie przedrzeć się przez defensywę przeciwników. Dzięki temu piłkarze Marka Papszuna wygrali to spotkanie 1:0. Tym samym przypieczętowali swój awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu podczas tej rywalizacji Raków zwyciężył na swoim boisku 5:0. W kolejnej rundzie zespół z Częstochowy zmierzy się z triumfatorem starcia Trnava - Newtown.

Astana - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka: Vladyslav Kochergin 16