ME w strzelectwie: Piąte miejsce Polaków

Tomasz Bartnik (CWKSW Legia Warszawa)

Reprezentacja Polski I uplasowała się na piątym miejscu w rywalizacji par mieszanych w karabinie na 300 m z trzech postaw podczas strzeleckich mistrzostw Europy. Impreza odbywa się w Zagrzebiu.

Parę biało-czerwonych tworzyli: Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) i Tomasz Bartnik (CWKSW Legia Warszawa). Polska II - Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) i Robert Kraskowski (CWKS Legia Warszawa) - znalazła się na siódmym miejscu, wyprzedzona przez Finlandię.

Polacy zdobyli w stolicy Chorwacji już trzy medale. Dwa z nich przypadły Bartnikowi: złoty na 300 m z trzech postaw w rywalizacji open (kobiety i mężczyźni) oraz srebrny w tej samej konkurencji wśród mężczyzn.

Na najniższym stopniu podium w karabinie na 300 m z trzech postaw stanęła drużyna kobiet w składzie: Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra), Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) i Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork).