Tour de Pologne 2022: Trasa wyścigu, etapy

Inne
Tour de Pologne 2022: Trasa wyścigu, etapy
fot. PAP

W sobotę 30 lipca w Kielcach rozpoczął się Tour de Pologne 2022. 79. edycja wyścigu zagości we wschodniej i południowej Polsce, a zakończy się w Krakowie. Jak wygląda trasa wyścigu Tour de Pologne 2022 i poszczególne etapy? Transmisje w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Podobnie jak przed rokiem trasa poprowadzi najpierw przez wschodnią Polskę. Miastami goszczącymi mety etapów będą: Lublin, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Bukowina Tatrzańska oraz Kraków. Po raz pierwszy od wielu lat kolarze ominą Górny Śląsk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de Pologne 2022: Gdzie oglądać?

 

Wyścig powinien się rozstrzygnąć przedostatniego dnia podczas 12-kilometrowej górskiej jazdy indywidualnej na czas z Szaflar na Wierch Rusiński (Bukovina Resort).

 

Wcześniej ważne rozstrzygnięcia nastąpią w Przemyślu, gdzie kolarze będą się wspinać bardzo stromą (kąt nachylenia do 15 proc.) i wąską drogą na Kopiec Tatarski. W ubiegłorocznej edycji to właśnie w mieście nad Sanem żółtą koszulkę lidera zdobył Joao Almeida i nie oddał jej do mety w Krakowie. Portugalczyk w tym roku nie wystartuje.

 

Dyrektor wyścigu Czesław Lang uważa, że duże przetasowania mogą wnieść również etapy czwarty, prowadzący po Bieszczadach, oraz piąty, naszpikowany podjazdami na Pogórzu Dynowskim. "Już trzeci etap z metą w Przemyślu będzie ciężki dla kolarzy. Dzień później 'mała pętla bieszczadzka' z Leska do Sanoka. Bardzo ciekawy będzie także etap z Łańcuta do Rzeszowa, cały czas góra-dół. Po tych dwóch wyczerpujących odcinkach kolarze przystąpią mocno zmęczeni do jazdy na czas na Podhalu, która też prowadzi pod górę" – analizował Lang.

 

Tour de Pologne będzie przebiegać pod hasłem "Wyścig dla pokoju".

 

Trasa 79. Tour de Pologne:

 

30.07, 1. etap, Kielce - Lublin (218,8 km)
31.07, 2. etap, Chełm - Zamość (205,6 km)
1.08, 3. etap, Kraśnik - Przemyśl (237,9 km)
2.08, 4. etap, Lesko - Sanok (179,4 km)
3.08, 5. etap, Łańcut - Rzeszów (178,1 km)
4.08, 6. etap, Nowy Targ, Gronków– Stacja Narciarska Rusiń-Ski (jazda ind. na czas, 11,8 km)
5.08, 7. etap, Skawina - Kraków (177,8 km)

 

 

Transmisje w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

psl, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Mikołajkowy blok reklamowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie