WTA w Warszawie: Chwalińska odpadła w drugiej rundzie

Maja Chwalińska przegrała z rozstawioną z numerem ósmym Chorwatką Petrą Martic 3:6, 6:3, 3:6 w 1/8 finału turnieju WTA na kortach ziemnych w Warszawie. W rywalizacji singlistek z Polek pozostała więc już tylko Iga Świątek.

Mecz od początku był wyrównany, jednak w pierwszym secie lepsza okazała się wyżej notowana Chorwatka, której do zwycięstwa 6:3 wystarczyło jedno przełamanie.

Chwalińska nie weszła najlepiej także w drugą partię i na początku przegrywała 1:3. Wtedy jednak w grze Martic coś się zacięło, Polka natomiast zaczęła poczynać sobie o wiele lepiej, co pozwoliło jej wygrać pięć gemów z rzędu i doprowadzić do remisu w setach.

Trzecią odsłonę polska tenisistka rozpoczęła od przełamania, ale rywalka szybko odrobiła straty, po czym objęła prowadzenie. Nie oddała go już do końca meczu, który zakończyła zwycięstwem 6:3 w ostatnim secie.

W piątek w ćwierćfinale Chorwatka zagra z Ukrainką Kateryną Baindl, która wygrała z Sarą Errani po kreczu Włoszki.

Dla Chwalińskiej nie jest to jednak koniec turnieju w Warszawie - w piątek zagra w półfinale debla. W parze z Czeszką Jesiką Maleckovą zmierzy się z Rumunką Aną Bogdan i Francuzką Kristiną Mladenovic.