Joanna Badacz wybrana na prezesa Polskiego Związku Biathlonu

Zimowe
Joanna Badacz wybrana na prezesa Polskiego Związku Biathlonu
fot. Twitter - Polski Związek Biathlonu
Joanna Badacz została nowym prezesem Polskiego Związku Biathlonu.

Joanna Badacz wybrana została w piątek w Czarnym Borze na prezesa Polskiego Związku Biathlonu. Dotychczasowy sternik federacji Zbigniew Waśkiewicz nie kandydował.

47-letnia była zawodniczka otrzymała poparcie 28 uczestników Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenia Delegatów Polskiego Związku Biathlonu, sześciu z nich opowiedziało się za Grzegorzem Guzikiem.

 

Zobacz także: FIS podwyższył premie dla zawodników 

 

W piątek delegaci dokończyli obrady przerwane 28 czerwca, które nie doprowadziły do wyboru prezesa. Dotychczasowy szef centrali Zbigniew Waśkiewicz, będąc jedynym kandydatem, nie uzyskał wtedy wymaganej większości głosów. Wybrano wówczas tylko członków zarządu.

 

Delegaci zdecydowali wówczas zarządzić miesięczną przerwę w posiedzeniu. Kandydatury w wyborach na prezesa zgłosili Badacz, Guzik i Adam Kołodziejczyk, który jednak wycofał się z wyścigu po wznowieniu obrad.

 

 

Joanna Badacz (panieńskie nazwisko Chwal) trenowała biathlon w MKS Karkonosze Jelenia Góra, była medalistką mistrzostw kraju. Reprezentowała Polskę w mistrzostwach świata juniorów, startowała także w czempionacie Europy seniorów, stawała także na podium MŚ weteranów.

 

– Najważniejsze cele mojej kadencji w latach 2022–2026 to zbudowanie silnej kadry, solidnych fundamentów opartych przede wszystkim na sporcie dzieci i młodzieży oraz pozyskiwanie sponsorów – powiedziała PAP nowa prezes PZBiathlonu, która po zakończeniu kariery sportowej została trenerką w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Od 2010 roku pełni funkcję dyrektora sportowego tej placówki.

 

 

Przez ostatnie trzy kadencje wchodziła w skład zarządu PZBiathlonu, pełniła także funkcję sekretarza zarządu.

 

W zarządzie związku, oprócz prezes, pracować będą: Agnieszka Cyl, Kinga Goraj, Adam Górecki, Adam Kołodziejczyk, Magdalena Wielechowska, Urszula Filip, Stanisław Kępka oraz Andrzej Sidorowicz-Radzikowski.

 

 

Z powodzeniem uprawia biathlon jej 19-letni syn Konrad. W ubiegłym roku w mistrzostwach świata juniorów młodszych w Obertilliach był członkiem złotej sztafety. W olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2022 w Vuokatti zdobył srebrny medal w biegu indywidualnym oraz brązowy w sztafecie.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie