PKO BP Ekstraklasa: Cracovia pokonała Legię Warszawa

Cracovia pokonała Legię Warszawa.

Cracovia pokonała Legię Warszawa w piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. "Pasy" pewnie triumfowały 3:0.

Cracovia prowadziła już do przerwy. W 37. minucie składną akcję gospodarzy celnym strzałem zakończył Michał Rakoczy i otworzył wynik spotkania.

Kilka minut drugiej połowy i drugi gol dla podopiecznych Jacka Zielińskiego. Sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką Pawła Wszołka, a jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Makuch, strzelając swojego premierowego gola na boiskach Ekstraklasy.

Choć w kolejnych minutach bramkę kontaktową próbował zdobyć między innymi były piłkarz Cracovii Bartosz Kapustka, ostatecznie Karol Niemczycki zachował czyste konto. W doliczonym czasie gry trzecie trafienie dla gospodarzy dołożył natomisat Benjamin Kallman. Cracovia wygrała 3:0, notując tym samym trzecie zwycięstwo w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Cracovia - Legia Warszawa 3:0 (1:0)
Bramki: Rakoczy 37, Makuch 51 (rzut karny), Kallman 93