Polskie siatkarki zagrają w meczu o brązowy medal EYOF 2022

Reprezentacja Polski siatkarek U–19 kobiet w półfinale turnieju XVI Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy przegrała z Włochami 0:3. Podopieczne trenera Wiesława Popika zagrają w sobotę o brązowy medal EYOF 2022.

Pierwszą partię półfinału lepiej zaczęły Polki (8:6). W ataku dobrze spisywała się Rozalia Moszyńska. Drużyna Italii nie miała zamiaru się poddać. Odrobiła straty, a chwilę przed drugą przerwą techniczną wyszła na prowadzenie (14:16). W ataku bardzo dobrze sobie radziła Nausica Acciarri. Do końca toczyła się dość równa gra, jednak ostatnie słowo w tej premierowej odsłonie należało do Włoszek (23:25). Kluczem do wygranej był blok. W tym elemencie rywalki Polek zdobyły w tym fragmencie gry aż siedem punktów.

Polska drużyna po tej przegranej nie najlepiej weszła w kolejnego seta. Rywalki szybko wyszły na prowadzenie (4:8). Dzieki dobrej i cierpliwej grze Karoliny Staniszewskiej, podopieczne trenera Popika na drugim czasie traciły do rywalek zaledwie dwa oczka (14:16). Niestety w końcowej fazie Polki nie potrafiły znaleźć sposobu, żeby zatrzymać dobrze dysponowaną Nicole Modesti (18:21). Ostatecznie zespół Włoch wygrał również tego seta (19:25).

Reprezentantki Polski trzeciego seta zaczęły źle. Miały bardzo duże problemy w przyjęciu, a w konsekwencji w ataku i przegrywały 2:8. Niestety, na niewiele zdały się przerwy na żądanie polskiego szkoleniowca. Warunki gry dyktowały zawodniczki ze słonecznej Italii (9:16). Do końca sytuację na parkiecie kontrolowały rywalki. Polskie siatkarski musiały uznać wyższość rywalek w tej ostatniej części meczu i przegrały 17:25.

W sobotę na zakończenie turnieju na Słowacji reprezentacja Polski powalczy o brązowy medal. Rywalem będzie drużyna, która przegra w drugim półfinale Serbia – Turcja.

Polska – Włochy 0:3 (23:25, 19:25, 17:25)