WTA w Warszawie: Sensacyjna porażka Igi Świątek

Iga Świątek przegrała ćwierćfinałowy mecz podczas turnieju WTA w Warszawie

Iga Świątek przegrała ćwierćfinałowy mecz podczas turnieju WTA w Warszawie. Do kolejnego etapu rywalizacji na kortach w stolicy Polski awansowała Caroline Garcia, pokonując liderkę światowego rankingu 2:1.

Początek meczu nie ułożył się po myśli Świątek. Garcia najpierw obroniła swój serwis, po czym przełamała liderkę rankingu WTA. Polka była blisko przełamania powrotnego, ale pochodząca z Francji tenisistka znalazła sposób na wygranie swojego gema serwisowego.

To nie był koniec problemów 21-latki. Garcia ponownie była w stanie przełamać przeciwniczkę. Chociaż Świątek jeszcze starała się wrócić do rywalizacji w pierwszym secie, to nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na dobrą grę rywalki. W sumie w pierwszej partii tego meczu plasująca się na 45. miejscu w rankingu WTA zawodniczka trzy razy przełamała Polkę i wygrała seta 6:1.

W drugiej części tego pojedynku pierwsza rakieta świata była skuteczniejsza. Tegoroczna zwyciężczyni French Open już na starcie wyszła na dwugemowe prowadzenie. Świątek zaczęła dominować na korcie. Francuzka nie była w stanie zatrzymać ofensywnie grającej rywalki. Polka zwyciężyła w drugim secie 6:1 i tym samym doprowadziła do remisu. Warto zaznaczyć, że pochodząca z Raszyna zawodniczka w drugiej partii tego starcia popełniła tylko jeden niewymuszony błąd.

Ostatni set tego spotkania był bardzo wyrównany. Pierwsze przełamanie przyszło dopiero pod koniec seta. Francuzka wygrała gem serwisowy Świątek. Polka jednak nie zamierzała się poddawać. Wygrała kolejnego gema i wróciła do walki o półfinał turnieju. Mimo to Garcia szybko ostudziła zapędy przeciwniczki. 28-latka zwyciężyła w ostatnim secie tego spotkania 6:4 i zapewniła sobie awans do kolejnego etapu imprezy w stolicy Polski.

Jej przeciwniczką w półfinale będzie Jasmine Paolini. Naprzeciwko Włoszki w ćwierćfinale stanęła Viktorija Golubic. Paolini zwyciężyła 2:1 (1:6, 6:2, 6:2).

Iga Świątek - Caroline Garcia 1:2 (1:6, 6:1, 4:6)