Fortuna 1 Liga: Dwie czerwone kartki dla Arki. Zwycięstwo Wisły w Krakowie

Wisła Kraków wygrała z Arką Gdynia

Wisła Kraków pokonała Arkę Gdynia 1:0 w meczu trzeciej kolejki Fortuna 1 Ligi. W tym spotkaniu sędzia Jarosław Przybył pokazał dwie czerwone kartki. Boisko musieli opuścić Christian Aleman i Michał Marcjanik.

Początek spotkania był wyrównany. Żadna z ekip nie była w stanie przebić się przez defensywę przeciwników. Problemy gości rozpoczęły się w 25. minucie. To właśnie wtedy czerwoną kartkę obejrzał Christian Aleman. Zawodnik Arki został wykluczony z gry za uderzenie jednego z piłkarzy Wisły.

Wydawało się, że dzięki przewadze liczebnej "Biała Gwiazda" zacznie dominować na boisku. Mimo to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza byli w stanie poradzić sobie w tych trudnych warunkach. To oni do przerwy stworzyli więcej groźnych akcji ofensywnych. Do końca pierwszej połowy w Krakowie nie padła ani jedna bramka.

Po przerwie kolejny piłkarz gości musiał opuścić boisko. Michał Marcjanik zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Przez to obrońca obejrzał drugą żółtą kartkę, a sędzia podyktował rzut karny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Michał Żyro, który bez problemu zamienił "jedenastkę" na gola. Już do ostatniego gwizdka żadna z ekip nie była w stanie zmienić wyniku tego starcia.

Tym samym drużyna z Krakowa sięgnęła po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. W następnym meczu "Biała Gwiazda" stanie naprzeciwko Odry Opole, natomiast Arka zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Żyro 59 (k.)

Czerwone kartki: Christian Aleman 25, Michał Marcjanik 58