MŚ w kajakarstwie górskim: Szóste miejsce Zwolińskiej w K1

Klaudia Zwolińska zajęła szóste miejsce w konkurencji K1 w mistrzostwami świata w kajakarstwie górskim w Augsburgu. Tytuł obroniła Niemka Ricarda Funk. W męskim finale, bez udziału Polaków, najlepszy był Czech Vit Prindis.

Zwolińska, piąta zawodniczka ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio, straciła 9,93 s do Funk, wliczając w to dwusekundowa karę za dotknięcie jednej z bramek. Niemka, złota medalistka z Tokio, potwierdziła, że jest obecnie najlepszą zawodniczką w tej konkurencji. O 1,31 wyprzedziła słynną Australijkę Jessicę Fox, wielokrotną mistrzynię świata i najlepszą w Tokio w C1 (w K1 zdobyła w Japonii brązowy medal). Trzecia była kolejna Niemka Elena Lilik.

Dominika Brzeska i Natalia Pacierpnik odpadły w eliminacjach.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Vit, odnosząc największy sukces w karierze. Srebrny medal zdobył Włoch Giovanni De Gennaro, a brązowy Francuz Boris Neveu. Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Jakub Brzeziński odpadli w półfinale.

Jak do tej pory reprezentanci Polski zdobyli w Augsburgu jeden medal - brązowy w K1 drużynowo (Zwolińska, Pacierpnik, Brzeska). Zakończenie mistrzostw w niedzielę.