Superpuchar Niemiec: Bayern Monachium lepszy od RB Lipsk po szalonym meczu!

Bayern Monachium, w tym sezonie już bez sprzedanego do Barcelony Roberta Lewandowskiego, pokonał RB Lipsk 5:3 w meczu o piłkarski Superpuchar Niemiec. Jedną z bramek zdobył debiutujący w barwach Bawarczyków Senegalczyk Sadio Mane.

Bayern już do przerwy prowadził w Lipsku trzema bramkami, a na listę strzelców wpisali się Jamal Musiala (14.), Mane (31.) i Francuz Benjamin Pavard (45.). Gospodarze zaprezentowali się lepiej w drugiej połowie, kiedy gole zdobyli Marcel Halstenberg (59.), Francuz Christopher Nkunku (77. z rzutu karnego) i Hiszpan Dani Olmo (89.), ale te trafienia przedzieliła bramka Serge'a Gnabry'ego dla monachijczyków (65.). W samej końcówce wynik ustalił Leroy Sane (90+8.).

Bayern jest triumfatorem niemieckiej ekstraklasy w ostatnich 10 sezonach, z kolei RB Lipsk w rozgrywkach 2021/22 zdobył swoje pierwsze w historii trofeum - Puchar Niemiec.

Bayern sięgnął po Superpuchar Niemiec po raz 10. w historii - wcześniej w 1987, 1990, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018, 2020 i 2021 roku. Żaden inny zespół nie może pochwalić się takim wyczynem. Druga w zestawieniu Borussia Dortmund zdobyła to trofeum sześciokrotnie.