WTA w Warszawie: Maja Chwalińska odpadła w półfinale debla

Maja Chwalińska

Maja Chwalińska w parze z Jesiką Maleckovą zakończyła udział w deblu w turnieju WTA na kortach ziemnych w Warszawie na etapie półfinału. Polka i Czeszka przegrały 6:7 (3-7), 0:6 z Kazaszką Anną Daniliną oraz Niemką Anną-Leną Friedsam.

Pierwszy set był wyrównany, początkowo żadna z par nie była w stanie utrzymać swojego podania. Walka gem za gem toczyła się do samego końca partii i o wyniku decydował tie-break. W nim Kazaszka oraz Niemka szybko odskoczyły rywalkom i wygrały 7-3.

Niekorzystny wynik zdeprymował Chwalińską oraz Maleckovą. Ich przeciwniczki od początku przejęły inicjatywę i zdominowały drugiego seta, zwyciężając w imponującym stylu 6:0.

W finale, który zostanie rozegrany już w sobotę około godziny 12.30, Danilina i Friedsam zagrają z Katarzyną Kawą oraz Alicją Rosolską. Polki w piątkowym półfinale pokonały Gruzinkę Natelę Dzalamidze i Szwajcarkę Viktoriję Golubic 6:4, 3:6, 10-8.

Wynik półfinału debla:

Anna Danilina, Anna-Lena Friedsam (Kazachstan, Niemcy, 4) - Maja Chwalińska, Jesika Maleckova (Polska, Czechy) 7:6 (7-3), 6:0.(PAP)