Wygrana Barcelony na zakończenie tournée. Nieskuteczny Lewandowski (WIDEO)

Robert Lewandowski wciąż bez gola w barwach Barcelony.

FC Barcelona pokonała New York Red Bulls na zakończenie amerykańskiego tournée. "Blaugrana" triumfowała 2:0 po golach Ousmane Dembele i Memphisa Depaya. Robert Lewandowski musi więc jeszcze nieco poczekać na premierowe trafienie w barwach nowego klubu.

W 17. minucie Lewandowski szukał swojej szansy na otworzenie wyniku meczu. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Jordi Alba, ale piłka po uderzeniu głową przez Polaka poszybowała nad bramką gospodarzy. Kilka chwil później "Lewy" popisał się efektowną indywidualną akcją, jednak ponownie uderzył niecelnie.

24. minuta i kolejna doskonała okazja Lewandowskiego - tym razem strzał Polaka został w ostatniej chwili zablokowany przez golkipera ekipy z MLS.

Co nie udało się kapitanowi reprezentacji Polski, wyszło w 40. minucie Dembele. Francuz wykorzystał dogranie Raphinhy i mocnym strzałem pokonał Carlosa. Ostatecznie "Duma Katalonii" prowadziła do przerwy 1:0.

W 54. minucie Lewandowski oddał kolejny strzał na bramkę. Piłka po rykoszecie zaskoczyła bramkarza New York Red Bulls, jednak ostatecznie zdołał skutecznie sparować futbolówkę i Barcelona z tej akcji miała tylko i aż rzut rożny. Kilka minut później "Lewy" oddał jeszcze jedno groźne uderzenie, ale ponownie dobrze interweniował golkiper gospodarzy.

Lewandowski zakończył swój udział w meczu w 72. minucie, kiedy w jego miejsce na boisku pojawił się Depay. I właśnie Holender ustalił wynik spotkania na 2:0, wykorzystując w końcówce niezdecydowanie w obronie ekipy gospodarzy.

W barwach New York Red Bulls wystąpili polski napastnik Patryk Klimala oraz Brazylijczyk Luquinhas, który do zespołu z MLS trafił z Legii Warszawa. Obaj przebywali na murawie przez 45 minut pierwszej połowy.

Dla Barcelony było to ostatnie spotkanie w ramach amerykańskiego tournée. Kolejną szansę na zdobycie bramki "Lewy" będzie miał już w niedzielę. Wówczas rywalami Barcelony będą piłkarze meksykańskiego Pumas UNAM. Transmisja meczu o Puchar Gampera w Polsacie Sport.

New York Red Bulls - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Bramka: Dembele 40, Depay 87

Czerwona kartka: Edelman 82