Fortuna 1 Liga: Kapitalne trafienie Hiszpana! Podbeskidzie Bielsko-Biała górą

Trafienie na wagę trzech punktów zanotował Goku Roman.

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali GKS Katowice 1:0 w meczu trzeciej kolejki Fortuna 1 Ligi. Trafienie na wagę trzech punktów zanotował Goku Roman.

Przed dwoma tygodniami "Górale" na inaugurację przegrali u siebie z Arką Gdynia 0:1. W następnej kolejce przywieźli co prawda komplet punktów z delegacji do Opola, ale piłkarze z Bielska-Białej podkreślali, że bardzo zależy im na zwycięstwie przed własną publicznością. Zwłaszcza że czekają na nie od listopada zeszłego roku.

GKS Katowice postawił jednak trudne warunki. Pierwszą połowę oba zespoły zakończyły z podobną liczbą strzałów w kierunki bramki rywala. Częściej przy piłce byli gospodarze, ale niesprawiedliwością byłoby napisać, że mieli zdecydowaną przewagę.

Po zmianie stron obraz gry był podobny. Obie drużyny stwarzały kolejne sytuacje, ale nie potrafiły pokonać golkiperów. Impas przełamał w 62. minucie Goku Roman. Hiszpan zdecydował się na mocne uderzenie sprzed pola karnego. Dawid Kudła nie zdążył nawet ruszyć w stronę piłki. Obie drużyny kończyły spotkanie w osłabieniu. W 72. minucie doszło bowiem do spięcia pomiędzy Bartoszem Jaroszkiem z GKS-u a Ezequeilem Bonifacio z Podbeskidzia. Sędzia postanowił ukarać i jednego, i drugiego czerwonymi kartkami.

Po tym zwycięstwie piłkarze z Bielska-Białej awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Katowiczanie zajmują z kolei siódmą lokatę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: Goku Roman 62'

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.