Mistrzostwa Europy kobiet: "Lwice" najlepsze w Europie! Polka postacią drugoplanową

Dwie najlepsze europejskie drużyny żeńskiego futbolu zmierzyły się ze sobą w decydującym starciu Mistrzostw Europy kobiet 2022. Na historycznym Wembley Angielki pokonały Niemki 2:1. Sędzią liniową tego meczu była Polka - Paulina Baranowska.

W 62. minucie meczu 25-letnia pomocniczka reprezentacji Anglii Keira Walsh posłała genialną piłkę ze swojej połowy prosto za plecy niemieckich rywalek. Do futbolówki prędko dopadła Ella Ann Toone.

22-latka była widocznie szybsza względem obrończyń reprezentacji Niemiec, dzięki temu szybko uciekła i stanęła oko w oko z Merle Frohms. Niemiecka bramkarka wyszła daleko, jednak nie zdało się to na zbyt wiele, ponieważ pomocniczka Manchesteru United popisała się niesamowitą techniką przerzucając piłkę wysoko nad golkiperką, jednocześnie mieszcząc ją pod poprzeczkę.

Na nieco ponad 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Niemki skonstruowały świetną akcją zespołową. Na przedpolu bramkarki "Czerwonych Diabłów" Mary Earps wprowadzona z ławki rezerwowych Tabea Wassmuth odnalazła na prawym skrzydle Sydney Lohmann, a ta genialnym podaniem "obsłużyła" swoją koleżankę z Bayernu Monachium Linę Magull. 27-latka pewnie wykorzystała okazję i doprowadziła do remisu.

Losy spotkania odwróciły się po raz kolejny. Tym razem, w 111. minucie, kiedy to w dogrywce z rzutu rożnego piłkę dogrywała piłkarka Manchesteru City Lauren Hemp. Piłka poodbijała się od zawodniczek drużyny niemieckiej i finalnie trafiła do kolejnej piłkarki "The Citizens" Chloe Kelly. Napastniczka tym strzałem zagwarantowała Anglii pierwszy w historii tytuł mistrzyń Europy.

W całej swojej przygodzie z mistrzostwami Europy reprezentantki Anglii dwukrotnie zdobywały srebrny i jednokrotnie brązowy medal.