WTA w Warszawie: Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska przegrały finał

Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska przegrały w finale turnieju WTA w Warszawie

Po wyrównanym spotkaniu Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska przegrały finał turnieju WTA w Warszawie 1:2 (4:6, 7:5, 5:10). Najlepsze podczas rywalizacji deblowej na kortach w stolicy Polski były Anna Danilina i Anna-Lena Friedsam.

Pierwszy set był wyrównany. Obie pary nie miały większych problemów z przełamaniem rywalek. W sumie w pierwszej partii tego finału duet Danilina - Friedsam przegrał trzy swoje gemy serwisowe. Natomiast Polki zostały przełamane aż cztery razy. Przez to pierwsza część tego spotkania zakończyła się porażką pary Kawa - Rosolska 4:6.

Kolejna partia wyglądał zdecydowanie inaczej. Na początku seta polskie tenisistki przełamały przeciwniczki. Dzięki temu już na starcie wyszły na prowadzenie. Tę przewagę udało im się utrzymać do końca tej części spotkania. Kawa i Rosolska wygrały seta 7:5 i tym samym doprowadziły do remisu w finale rywalizacji na kortach w stolicy Polski.

O wyniku starcia musiał zadecydować super tie-break. Duet Danilina - Friedsam szybko wyszedł na prowadzenie. Polki nie były w stanie dogonić rywalek. Przez to przegrały 5:10. Tym samym Danilina i Friedsam wygrały rywalizację deblową podczas turnieju WTA w Warszawie.

Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska - Anna Danilina/Anna-Lena Friedsam 1:2 (4:6, 7:5, 5:10)