Adam Kownacki: Zamiast boksować, znowu wszedłem w bijatykę

Sporty walki
Adam Kownacki: Zamiast boksować, znowu wszedłem w bijatykę
Fot. PAP
Adam Kownacki o ewentualnym zakończeniu kariery: Muszę o tym porozmawiać z żoną

- W środę będę w Polsce. Spędzę czas z rodziną, ale mam pewne rzeczy mam do załatwienia. M.in. chcę naprawić zęby - powiedział Adam Kownacki (20-3, 15 KO). Przypomnijmy, że w miniony weekend "Babyface" poniósł trzecią porażkę z rzędu na zawodowym ringu. Polak przegrał na punkty z Alim Erenem Demirezenem (17-1, 12 KO).

Kownacki zaznaczył, że jeszcze nie analizował dokładnie walki. Niemniej jednak uważa, że wygrana była bardzo blisko. 

 

- Jeszcze nie analizowałem tej walki. Było naprawdę blisko. Zamiast boksować, znowu wszedłem w bijatykę. Demirezen był twardy. Myślę, że była to widowiskowa walka. Takie zawsze daję - podkreślał. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Skrót walki Kownacki - Demirezen (WIDEO)

 

Jednocześnie docenił umiejętności i wytrzymałość rywala. Reprezentant Polski stwierdził, że trudno było mu przełamać przeciwnika. 

 

- Chciałem go złamać, ale wiedziałem, że będzie ciężko. Turek był silny i wytrzymały. Chciałem wrócić w dobrym stylu. Demirezen nie był przeciwnikiem, którego łatwo złamać - mówił. 

 

Jako jedną z przyczyn porażki wskazał zbyt dużą intensywność, którą narzucił sobie na początku starcia. Zbyt agresywne wejście w walkę sprawiło, że w kolejnych rundach zaczął opadać z sił. 


- Narzuciłem zbyt duże tempo na początku, zamiast rozkręcać się z rundy na rundę. Czułem wsparcie kibiców i chciałem dać widowiskową walkę. Gdybym zaczął trochę lżej, może byłoby lepiej - dodał. 

 

Po trzeciej porażce z rzędu pojawiły się spekulacje dotyczące ewentualnego końca kariery Kownackiego. "Babyface" zdradził, że na razie nie myśli o emeryturze, ale musi przedyskutować tę kwestię z najbliższymi. 

 

- Nie myślę tak. Andrzej Gołota też miał taki kryzys w karierze, ale nie chcę się porównywać. Chcę jeszcze porozmawiać z żoną. Chciałbym na pewno stoczyć jeszcze jedną walkę, żeby podziękować kibicom. Każda moja walka była na dobrym poziomie. Nie brałem zawodników z łapanki. Mój menedżer Al Haymon poprze każdą moją decyzję - dodał.

 

Przemysław Garczarczyk/mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Gala w Newark już 14 sierpnia!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie