Krzysztof Warekso: Dużo zyskałbym po wygranej z Piotrem Bisiem

Sporty walki
Krzysztof Warekso: Dużo zyskałbym po wygranej z Piotrem Bisiem
fot. Materiały prasowe
Krzysztof Warekso: Dużo zyskałbym po wygranej z Piotrem Bisiem

- Dużo zyskałbym po wygranej z Piotrem Bisiem (6-1-1, 1 KO), a w przypadku porażki tak naprawdę nic nie tracę – mówi Krzysztof Warekso (2-0-1, 1 KO) przed rewanżową walką, która odbędzie się 3 września na „Białystok Chorten Boxing Show 6” w Białymstoku. Organizatorem gali jest Dariusz Snarski (Chorten Boxing Production). Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

Pierwszy, majowy pojedynek Krzysztofa Warekso z Piotrem Bisiem zakończył się remisem. - Wcześniej nie spotkaliśmy się w boksie olimpijskim, pewnie z racji tego, że Piotr jest ode mnie starszy o 8 lat. Pojedynek za miesiąc będzie kolejną cenną lekcją, niezależnie od wyniku – przyznał 29-letni białostoczanin.

 

Krzysztof Warekso w dwóch pierwszych walka na zawodowych ringach wygrywał z Białorusinem Siarheiem Krapshylą i Ukraińcem Dmytro Lomeiko.

 

- W debiucie pokonałem na punkty doświadczonego i wysokiego Krapshylę. Nie było lekko. Druga walkę wygrałem przed czasem z debiutującym z kolei rywalem z Ukrainy. W pierwszej rundzie trafiłem i było po wszystkim – powiedział Krzysztof Warekso, który jako młodzik był najlepszy w Polsce w wadze 43 kg, ale później – jak opowiadał - „życie poszło w złym kierunku”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skrót walki Kownacki - Demirezen (WIDEO)

 

Do boksu wrócił po długiej przerwie pod koniec 2018 roku. - Dołączyłem do wspólnych treningów z ekipą Dariusza Snarskiego. Pół roku potrenowałem i wygrałem Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w wadze 75 kg. Później stoczyłem jeszcze 3 pojedynki amatorskie na galach Chorten Boxing Show. Łącznie mam ich ponad 30 w całej karierze pięściarskiej – dodał Krzysztof Warekso.

 

3 września czeka go zakontraktowane na 6 rund starcie w kategorii średniej z Piotrem Bisiem. - Moimi atutami powinny być charakter, serce do walki i siła. Mocne strony rywala to na pewno doświadczenie, odporność na ciosy i kondycja. Nie porównuję go do poprzednich przeciwników, gdyż uważam Piotrka za zawodnika na dużo wyższym poziomie sportowym. Widziałem jego walki m.in. z Sylwestrem Ziębą, którego jednogłośnie pokonał, oraz z Lukasem Dekysem, z którym jednogłośnie przegrał. Z Czechem wytrzymał pełen dystans i pokazał, że ma twardą głowę – ocenił pięściarz Chorten Boxing Production.

 

Na co dzień Krzysztof Warekso trenuje pod okiem Dariusza Snarskiego oraz Grzegorza Aponia i Roberta Świerzbińskiego. - Sparingi dopiero zaczynam, pomagał mi będą Andrzej Nowiczenko, Tadeusz Podborowski, Tobiasz Dudź i trener Dariusz Snarski. Planowany jest jeszcze przyjazd do nas na sparingi zawodników zza wschodniej granicy – dodał białostoczanin, prywatnie ojciec dwóch córek.

 

Głównym wydarzeniem „Białystok Chorten Boxing Show 6” będzie rywalizacja Przemysława Gorgonia (15-9-1, 6 KO) z Chorten Boxing Production z Holendrem Gino Kantersem (9-4-2, 4 KO). Stawką tego pojedynku będzie pas Międzynarodowego Mistrza Rzeczpospolitej Polski kategorii super średniej.

 

Na gali gościć mają m.in. Dariusz Tiger Michalczewski, Albert Dragon Sosnowski, Aleksy Kuziemski i Piotr Sawicki. Bilety do kupienia na Eventim. Partnerami wydarzenia są Miasto Białystok, Grupa Polskich Sklepów Spożywczych Chorten oraz Polsat Sport. Partnerem Strategicznym jest Województwo Podlaskie.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie