Vuelta a Espana: Miguel Angel Lopez ma jednak szansę wystartować

Inne
Vuelta a Espana: Miguel Angel Lopez ma jednak szansę wystartować
fot. PAP
Miguel Angel Lopez może wystartować w wyścigu Vuelta a Espana

Kolumbijski kolarz Miguel Angel Lopez, zawieszony przez team Astana-Qazaqstan 22 lipca w związku z podejrzeniem o handel niedozwolonymi substancjami, został tymczasowo przywrócony do zespołu i ma szansę wystartować w Vuelta a Espana (19 sierpnia - 11 września).

Hiszpańska policja prowadzi dochodzenie w sprawie powiązań 28-letniego kolarza z dr. Marcosem Maynarem, profesorem Uniwersytetu Estremadury, który jest zamieszany w handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Zarzuty Lopeza dotyczą dystrybucji leków, które nie są dopuszczone do obrotu w Hiszpanii.

 

Zespół Astana-Qazaqstan zawiesił go do czasu wyjaśnienia sytuacji, ale w poniedziałek poinformował, że w związku z brakiem dowodów obciążających sportowca został on "tymczasowo przywrócony" do drużyny.

 

"Team Astana-Qazaqstan został poinformowany, że nie ma podstaw, aby przedłużać okres zawieszenia lub w dalszym ciągu pozbawiać kolarza praw zagwarantowanych w kontrakcie. Dlatego Miguel Angel Lopez (...) powróci do wcześniej uzgodnionego planu startów (Dookoła Burgos, a potem Vuelta a Espana)" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej zespołu.

 

Zapowiedziano jednocześnie, że team będzie monitorował przebieg śledztwa i "nie zawaha się przed podjęciem zdecydowanych kroków, zależnie od rozwoju sytuacji".

 

ZOBACZ TAKŻE: Marceli Bogusławski wygrał wyścig Dookoła Mazowsza

 

Lopez to jeden z najlepszych zawodników kazachskiej grupy. Kolumbijczyk nie startował w zawodach od czasu wycofania się w maju z czwartego etapu Giro d'Italia z powodu kontuzji biodra.

 

Wcześniej wygrywał etapy Tour de France i Vuelta a Espana, jest też triumfatorem wyścigu Dookoła Szwajcarii (2016).

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie