Liga Mistrzów: Wyniki wtorkowych meczów III rundy eliminacji

Łudogorec Razgrad, w którego barwach cały mecz rozegrał Jakub Piotrowski, przegrał u siebie z Dinamem Zagrzeb 1:2 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż w Chorwacji rozegrany zostanie w przyszłym tygodniu. Ważne zwycięstwa odniosły Benfica, Victoria Pilzno oraz St Gilloise. Sprawdźcie wyniki.

Pierwszą bramkę dla Dinama zdobył Dino Peric w szóstej minucie, a kilka chwil później niefortunnie interweniował holenderski bramkarz Sergio Padt, posyłając piłkę do własnej siatki. Rozmiary porażki zmniejszył Ghańczyk Bernard Tekpetey (22.).

Piotrowski podpisał kontrakt z Łudogorcem w czwartek, a do Bułgarii przeniósł się z Fortuny Duesseldorf. Dzień później zadebiutował w bułgarskiej ekstraklasie - rozegrał całą drugą połowę meczu ze Spartakiem Warna (5:0). W eliminacjach Ligi Mistrzów wystąpił po raz pierwszy w karierze.

W innych wtorkowych spotkaniach Viktoria Pilzno wygrała na wyjeździe z Sheriffem Tyraspol, AS Monaco zremisowało u siebie z PSV Eindhoven 1:1, Rangers FC przegrali na wyjeździe z belgijskim St Gilloise 0:2, a kwestię awansu praktycznie przesądziła Benfica, która rozbiła u siebie FC Midtjylland 4:1.

Pozostałe pięć spotkań tej rundy odbędzie się w środę. W jednym z nich Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Tomasz Kędziora, zmierzy się w Łodzi Sturm Graz. Rewanże zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu.

W trzeciej rundzie występuje 12 zwycięzców dwumeczów drugiej rundy oraz osiem zespołów, które dopiero rozpoczną swój udział w eliminacjach. Przepustkę do fazy grupowej Champions League daje dopiero triumf w czwartej rundzie.