PlusLiga: ZAKSA rozpoczęła przygotowania do sezonu

Siatkówka
PlusLiga: ZAKSA rozpoczęła przygotowania do sezonu
fot. Twitter - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Siatkarze ZAKSY rozpoczęli przygotowania do sezonu 2022/23.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła przygotowania do sezonu 2022/23. Podopiecznych trenera Tuomasa Sammelvuo czeka rozgrywany w Krakowie turniej PreZero Grand Prix, następnie pierwsze mecze kontrolne i turniej towarzyski.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zainaugurowali przygotowania do nowego sezonu 2022/23. Podczas pierwszych treningów do dyspozycji Tuomasa Sammelvuo będzie siedmiu zawodników:

 

rozgrywający: Przemysław Stępień

przyjmujący: Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński

atakujący: Bartłomiej Kluth
środkowi: Dmytro Pashytskyy, Tomasz Kalembka
libero: Korneliusz Banach.

 

Ze względu na obowiązki reprezentacyjne po mistrzostwach świata do zespołu dołączą reprezentanci Polski (Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka), Stanów Zjednoczonych (Erik Shoji, David Smith) oraz Holandii (Twan Wiltenburg). Po zakończonej rehabilitacji do swoich kolegów dołączy również Norbert Huber.

 

Zobacz także: Tuomas Sammelvuo został nowym trenerem ZAKSY

 

Wzorem poprzednich sezonów kędzierzynianie okres przygotowawczy rozpoczęli na piasku. Zespół ma zaplanowane treningi na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowanych przy kompleksie wodne oKKo, łącząc je z jednostkami treningowymi na siłowni.

 

 

Podopieczni trenera Sammelvuo po niespełna dwóch tygodniach przygotowań w tym trybie przystąpią do rywalizacji w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, rozgrywanym w Krakowie na boiskach Kompleksu Sportowego Wanda. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zgodnie z losowaniem w pierwszej fazie rywalizacji zmierzą się z drużyną Barkom Każany Lwów (11 sierpnia), a następnie w przypadku wygranej z triumfatorem, a w przypadku porażki z przegranym, meczu numer 8: Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa lub (12 sierpnia).

 

W trzecim tygodniu przygotowań Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przeniesie się do HWS Azoty, gdzie kontynuować będzie przygotowania. Następnie we wrześniu drużynę czekają mecze kontrolne z brązowym medalistą poprzedniego sezonu – Aluron CMC Wartą Zawiercie.

 

Niemal już tradycją dla ZAKSY jest, że zwieńczeniem okresu przygotowawczego jest rozgrywany w Zalasewie Memoriał Arkadiusza Gołasa. Również w tym roku, przystępując do rozgrywek jako obrońca trofeum, siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zameldują się w Zalasewie.

 

XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia obok dwukrotnego zwycięzcy Ligi Mistrzów i obecnego mistrza Polski zobaczymy: Aluron CMC Wartę Zawiercie, Barkom Każany Lwów i Berlin Recycling Volleys. W półfinale turnieju ZAKSA zagra z drużyną ze Lwowa. Zwycięzca meczu w niedzielę zmierzy się z wygranym spotkania Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volleys, przegrany powalczy o miejsce na najniższym stopniu podium.

 

Plan meczów kontrolnych i turniejów towarzyskich z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

 

16 września, Kędzierzyn-Koźle: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie
17 września, Zawiercie: Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
23–25 września, Zalasewo: XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Barkom Każany Lwów i Berlin Recycling Volleys).

RM, Polsat Sport, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie