MŚ juniorów w lekkoatletyce: Zuzanna Maślana z brązowym medalem. Letsile Tebogo z rekordem świata

Mistrzostwa świata juniorów w lekkoatletyce: brąz dla Polski

Zuzanna Maślana zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów do lat 20, które we wtorek rozpoczęły się w kolumbijskim Cali. Rekord świata w tej kategorii wiekowej w biegu na 100 m pobił Letsile Tebogo z Botswany - 9,91.

Maślana uzyskała wynik 16,06, co jest jej rekordem życiowym. Wygrała Mine de Klerk z RPA - 17,17, przed Turczynką Pinar Akyol - 16,84. W męskiej kuli Jakub Korejba był 10. (18,31). Złoty medal zdobył Amerykanin Tarik O'Hagan (20,73).

W finale sztafety mieszanej 4x400 m Remigiusz Zazula, Aleksandra Wołczak, Jakub Szczepaniak i Martyna Trocholepsza zajęli piąte miejsce (3.22,52). Wygrali Amerykanie (3.17,69).

Ozdobą drugiego dnia mistrzostw był finał biegu na 100 m, w którym Tebogo zdeklasował rywali i o 0,03 s poprawił swój rekord świata. Mistrz Europy kadetów Marek Zakrzewski odpadł w półfinale.