Tauron Liga: Developres Rzeszów ogłosił skład na nowy sezon

Siatkówka

Developres Rzeszów ogłosił skład na sezon 2022/23. Wicemistrzynie Polski wystąpią w rozgrywkach Tauron Ligi i w Lidze Mistrzyń. Kto zagra w Developresie? Które siatkarki będzie miał do dyspozycji trener Stéphane Antiga? Sprawdź skład Developresu Rzeszów na nowy sezon.

W poprzednim sezonie siatkarki Developresu wywalczyły Superpuchar i Puchar Polski. Awansowały też do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, w którym uległy ekipie późniejszego triumfatora – VakıfBank Stambuł (3:2, 1:3). Sezon rzeszowianek zwieńczyła rywalizacja o mistrzostwo Polski. W finale Tauron Ligi przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0—3 (2:3, 1:3, 2:3).

 

Zobacz także: 15 lat w Polsce! Tak zmieniał się Stéphane Antiga (ZDJĘCIA)

 

Włądze Developresu poinformowały, że sztab szkoleniowy klubu pozostał bez zmian. Pierwszym trenerem rzeszowskiego klubu pozostanie więc Stéphane Antiga.

 

Z Developresem Rzeszów pożegnały się: Kara Bajema, Bruna Honorio, Dominika Witowska, Gabriela Polańska, Marta Krajewska, Malwina Smarzek.

 

Do drużyny dołączyły trzy nowe siatkarki: Weronika Centka, Weronika Szlagowska, Gabriela Orvošová.

 

– W zeszłym roku graliśmy fantastyczną siatkówkę, co skutkowało zdobyciem Superpucharu, Pucharu i wicemistrzostwa Polski, mecze w Lidze Mistrzyń również pokazały, że sztab szkoleniowy na czele ze Stephanem Antigą wykonał doskonałą robotę i stworzył świetny zespół. Naszym priorytetem na nadchodzący sezon było utrzymanie jak największej ilości zawodniczek oraz uzupełnienie składu o młode, perspektywiczne, ale już ograne zawodniczki. Udało nam się to w 100 procentach, nasze nowe Rysice idealnie komponują się z zespołem. Obie Weroniki oraz Gabriela to już uznane, choć młode zawodniczki. Liczymy, że nadchodzący sezon będzie co najmniej tak samo udany, jak ten poprzedni – powiedział wiceprezes zarządu Marek Pieniążek.

 

Skład KS Developres Rzeszów na sezon 2022/23:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie