Ella Buchner wygrała mityng Tyczka na Molo

Inne
Ella Buchner wygrała mityng Tyczka na Molo
Fot. PAP
Ella Buchner

Ella Buchner wygrała w czwartek w Sopocie 35. mityng Tyczka na Molo. 21-letnia niemiecka lekkoatletka skoczyła 4,17 m i odniosła swój pierwszy triumf w tej imprezie. W środę na Skwerze Kuracyjnym rywalizowali mężczyźni. Zwyciężył Amerykanin Tray Oates – 5,75.

Rozegrany w dużym upale kobiecy konkurs stał na bardzo słabym poziomie. Cztery z ośmiu zawodniczek zaliczyły wysokość zaledwie 4,17 m, ale tylko Buchner zdołała uczynić to w pierwszej próbie. W drugiej z tą wysokością uporała się Czeszka Zuzanna Prazakova, a za trzecim razem pokonały ją Emilia Kusy (SKLA Sopot) i Ukrainka Jana Gładiczuk, które ex-aequo stanęły na najniższym stopniu podium.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dziesiątki gwiazd, a wśród nich wielcy polscy mistrzowie rzutu młotem. Memoriał Kamili Skolimowskiej w Polsacie Sport

 

W zeszłym roku z wynikiem 4,56 triumfowała Wenezuelka Robeilys Peinado, a drugie miejsce zajęła Gładiczuk – 4,26.

 

W środę w Sopocie przeprowadzono konkurs mężczyźni. Najlepszy okazał się Oates - 5,75, drugi był Piotr Lisek (OSoT Szczecin) – 5,70, a trzeci Niemiec Gillian Ladwig – 5,55.

 

Pierwsze zawody Tyczka na Molo odbyły się w 1984 roku – wygrał je mistrz olimpijski z Moskwy w 1980 roku Władysław Kozakiewicz. W 1996 roku do rywalizacji przystąpiły panie, a najlepsza okazała się wówczas Czeszka Daniela Bartova.

 

Najwięcej triumfów ma jednak na koncie brązowa medalistka olimpijska z Aten z 2004 roku Anna Rogowska (SKLA Sopot) – siedem. Do niej należy także rekord tej imprezy – w 2005 roku uzyskała 4,77 m.

 

U mężczyzn najlepszym rezultatem legitymuje się Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), który w 2018 roku skoczył 5,81, a w sumie triumfował cztery razy.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie