Tauron Liga: Julita Piasecka zostaje w ŁKS Commercecon Łódź

Siatkówka
Tauron Liga: Julita Piasecka zostaje w ŁKS Commercecon Łódź
fot.
Julita Piasecka nadal będzie grała w ŁKS Commercecon Łódź.

Julita Piasecka pozostanie zawodniczką ŁKS Commercecon Łódź w sezonie 2022/2023. Siatkarka w sezonie 2021/22 zaliczyła debiut w Tauron Lidze i Pucharze CEV. Zebrała bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w nadchodzących rozgrywkach. Dodatkowo czeka ją kolejny debiut – tym razem w Lidze Mistrzyń. Utalentowana przyjmująca to jedna z czołowych zawodniczek reprezentacji Polski U–21.

Julita Piasecka urodziła się 25 września 2002 roku w Łodzi, ale jej pierwszym klubem był UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. W kolejnych latach łączyła naukę w SMS PZPS Szczyrk z występami w I lidze, a później dodatkowo jeszcze z grą w barwach juniorskiej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego.

 

Zobacz także: Przyjmująca reprezentacji Słowenii zagra w ŁKS Commercecon Łódź

 

W ekstraklasie zadebiutowała w sezonie 2021/22. Wystąpiła w 20 meczach, zdobywając 88 punktów, w tym 8 z zagrywki i 10 blokiem. Jest również reprezentantką Polski. W tym roku wystąpiła na mistrzostwach Europy U–21, gdzie była jedną z czołowych zawodniczek zespołu. Polki na turnieju rozegranym we Włoszech zajęły czwarte miejsce.

 

Pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce zakończyła z brązowym medalem mistrzostw Polski i debiutem w europejskich pucharach. Jak ocenia ten okres?

 

– Te miesiące były dla mnie czymś zupełnie nowym. Bardzo dużo się działo. Cieszę się, że to właśnie w ŁKS-ie zaczęłam swoją seniorską przygodę. Zobaczyłam najlepszych kibiców w Polsce oraz poznałam mnóstwo sympatycznych ludzi. W dodatku miałam szanse na debiut w europejskich pucharach oraz zajęcie 3. miejsca w Polsce – przyznała Piasecka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ŁKS Commercecon Łódź (@lks_commercecon_lodz)

 

Co było dla przyjmującej ważniejsze w tym pierwszym "dorosłym" sezonie - szlifowanie techniki czy nauka trzymania nerwów na wodzy?

 

– Myślę, że oba te aspekty były równie ważne. Każdego dnia starałam się poprawiać swoją technikę, by stawać się lepszą zawodniczką. Jednak nie raz byłam stawiana w stresujących sytuacjach jak np. nagła zmiana pozycji. Jednak cieszę się, że dzięki temu mogłam pomóc drużynie i zyskać więcej doświadczenia oraz pewności siebie – powiedziała.

 

 

Każdy sezon rządzi się swoimi prawami, w nadchodzącym nie będzie wielkiej przebudowy zespołu, ale całkowicie zmieni się sztab. Czego Julita oczekuje po współpracy z trenerem Chiappinim?

 

– To prawda, zostanie część składu, jednak na mojej pozycji wszystkie dziewczyny się zmienią. Dzięki temu będzie można rozpocząć "rywalizację" od początku. Jeśli chodzi o współpracę z nowym sztabem to jestem podekscytowana oraz liczę na więcej szans wykazania się na boisku. Dzięki temu będę mogła się rozwijać - podkreśliła siatkarka.

RM, Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie