Mecz Lecha Poznań zagrożony? Wszystko przez... wybuch wulkanu

Piłka nożna
Mecz Lecha Poznań zagrożony? Wszystko przez... wybuch wulkanu
fot. Jakub Żelepień
Doszło do erupcji wulkanu Fargradalsfjall

Piłkarze Lecha Poznań przebywają obecnie na Islandii, gdzie rozegrają swój kolejny mecz w eliminacjach do Ligi Konferencji. Nie wiadomo jednak, czy ekipa "Kolejorza" będzie w stanie rozegrać spotkanie. Wszystko przez... erupcję wulkanu.

Mistrz Polski ma zmierzyć się z ekipą Vikingur Reykjavik. Spotkanie zostało zaplanowane na 4 sierpnia 2022 roku. Mimo to nie wszystko potoczyło się po myśli organizatorów. Kilkadziesiąt kilometrów od miejsca, w którym ma zostać rozegrane spotkanie, doszło do erupcji wulkanu Fargradalsfjall.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kibice nie wytrzymali! "Lech poszukuje obrońcy od zaraz" w serwisie ogłoszeniowym

 

Podczas wybuchu doszło do wielu wstrząsów. Niektóre z nich miały nawet 5 stopni w skali Richtera. Mimo to na razie erupcja wulkanu nie stanowi wielkiego zagrożenia. Jak przekonują władzę Islandii, nie jest to bardzo poważna sytuacja. Nie ma również problemów z samolotami lądującymi w Islandii i startującymi z tamtejszych lotnisk. 

 

Wszystko zatem wskazuje na to, że Lech Poznań rozegra swoje spotkanie eliminacji do Ligi Konferencji. Przypomnijmy, że "Kolejorz" już przeszedł przez jeden etap eliminacji. Ekipa ze stolicy Wielkopolski pokonała w dwumeczu Dinamo Batumi. 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie