Najstarszy amerykański medalista olimpijski ma swoją ulicę

Inne
Najstarszy amerykański medalista olimpijski ma swoją ulicę
fot. PAP
Herb Douglas to najstarszy żyjący amerykański medalista olimpijski

Herb Douglas, najstarszy żyjący amerykański medalista olimpijski, który skończył w tym roku 100 lat, ma swoją ulicę. Imię lekkoatlety otrzymała jedna z dróg w zachodniej Filadelfii. Jubilat był obecny podczas specjalnej ceremonii - poinformowały media w USA.

Douglas zdobył brązowy medal w skoku w dal (7,54 m) podczas igrzysk w Londynie w 1948 roku. Uprawiał także futbol amerykański i był jednym z pierwszych czarnoskórych graczy drużyny Uniwersytetu Pittsburgh.

 

- Gdyby ktoś powiedział mi, gdy się urodziłem, czyli 59 lat po zniesieniu niewolnictwa w USA, że jedna z ulic otrzyma moje nazwisko, nie uwierzyłbym i nie byłbym w stanie tego zrozumieć. A teraz się to stało - powiedział stacji telewizyjnej Fox29.com podczas uroczystości Douglas, który porusza się na wózku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski olimpijczyk padł ofiarą hakera. Teraz prosi o pomoc

 

Setne urodziny obchodził w marcu, co stało się inspiracją do wszczęcia procesu zmiany nazwy jednej z filadelfijskich ulic i uhonorowania olimpijczyka.

 

Medal igrzysk w Londynie był jego największym sukcesem w karierze. Na podium w 1948 roku stanął wraz z rodakiem Willie Steelem, który wygrał konkurs skoku w dal uzyskując odległość 7,82 m. 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 9

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie