"Polskie mundiale" – siatkarska wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki

Siatkówka

"Polskie mundiale" to siatkarska wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki, która przybliża historię występów reprezentacji Polski siatkarzy i siatkarek w finałach mistrzostw świata. W jej ramach można podziwiać m.in. medale oraz trofea, które w MŚ wywalczyli reprezentanci i reprezentantki Polski.

Polskie reprezentacje siatkarskie odniosły w przeszłości wiele sukcesów w finałach mistrzostw świata. Polskie siatkarki mają w dorobku trzy medale tej imprezy (srebro – 1952, brąz – 1956, 1962). Polscy siatkarze zgromadzili w swej kolekcji cztery krążki MŚ (złoto – 1974, 2014, 2018, srebro – 2006).

 

Zobacz także: Najlepsze mecze reprezentacji Polski siatkarzy pod wodzą trenera Vitala Heynena

 

W biało-czerwonych barwach wystąpiło wiele siatkarskich gwiazd. Mecze siatkarskich mundiali to wiele pamiętnych chwil i niesamowite emocje, które siatkarscy kibice mogą sobie dziś przypomnieć oglądając ekspozycję w MSiT. Moment na przywołanie tych wspomnień jest odpowiedni, bo już niebawem do walki w mistrzostwach świata przystąpią obie reprezentacje Polski – siatkarzy (26 sierpnia – 11 września) oraz siatkarek (23 września – 11 października). Polska jest współgospodarzem tegorocznych siatkarskich mistrzostw świata zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

 

Wystawę "Polskie mundiale" przygotowało Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie we współpracy z Muzeum Volley Bajka oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Będzie dostępna do zwiedzenia do końca października 2022 roku.

 

Wystawa "Polskie mundiale" w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie