Bayern Monachium zaczyna oszczędzać

Piłka nożna
Bayern Monachium zaczyna oszczędzać
fot. PAP
Czas podświetlania korony Allianz Areny w charakterystycznym czerwonym kolorze został zredukowany o 50 procent

Rezygnacja z długiego oświetlania stadionu, podgrzewania gazem murawy na boisku czy z ciepłej wody w toaletach na terenie obiektu to część działań wprowadzonych przez władze piłkarskiego mistrza Niemiec Bayernu Monachium, które mają na celu zredukowanie wykorzystania energii.

Oszczędności, na które zdecydowali się włodarze mistrza Niemiec, mają związek z sytuacją po agresji Rosji na Ukrainę i ograniczeniami w dostawach surowców energetycznych z Rosji do Europy.

 

Czas podświetlania korony Allianz Areny w charakterystycznym czerwonym kolorze został zredukowany o 50 procent - z sześciu do trzech godzin od zapadnięcia zmroku - poinformował dziennik "Bild". Wprowadzono także wiele innych decyzji, które obowiązywać będą od początku sezonu 2022/23 rozpoczynającego się w piątek.

 

Murawa na boisku podgrzewana do tej pory przez gaz, będzie ocieplana za pomocą pomp ciepła. Oszczędności dotkną także klimatyzacji latem i ogrzewania zimą wszystkich pomieszczeń klubowych, w tym lóż sponsorskich VIP. Energia do oświetlania pozyskiwana będzie w części z paneli słonecznych zamontowanych na stadionie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sadio Mane chce godnie zastąpić Roberta Lewandowskiego

 

Ponadto we wszystkich toaletach na terenie stadionu będzie płynęła wyłącznie zimna woda.

 

- Naszą ambicją jest zredukowanie wykorzystania energii w całym obiekcie. W obliczu obecnego kryzysu jesteśmy zdeterminowani, by ponownie zintensyfikować te działania - powiedział wicedyrektor finansowy Bayernu Jan-Christian Dreessen.

 

Bayern, potęga klubowa Bundesligi i Europy, w minionym sezonie zdobył z Robertem Lewandowskim w składzie po raz 10. z rzędu mistrzostwo kraju. W lipcu Polak po długiej "transferowej sadze" odszedł do Barcelony, opuszczając klub z Bawarii jako drugi najskuteczniejszy strzelec w historii (344 bramki w 375 meczach o stawkę, wyprzedza go tylko Gerd Mueller).

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie