Co to jest Puchar Gampera?

W piątek Robert Lewandowski został zaprezentowany kibicom na Camp Nou. W niedzielę Polak będzie miał natomiast okazję po raz pierwszy rozegrać mecz na tym legendarnym stadionie. FC Barcelona zmierzy się w Pucharze Gampera z meksykańskim UNAM Pumas.

Puchar Gampera odbywa się co roku tuż przed rozpoczęciem sezonu - to jeden z ostatnich etapów przygotowań do wznowienia rozgrywek. Historia pucharu sięga 1966 roku. Pomysłodawcą turnieju był prezydent klubu, Enric Llaudet. Nazwa pucharu ma być z kolei hołdem złożonym byłemu zawodnikowi i prezydentowi, Joanowi Gamperowi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski: Moje emocje sięgnęły zenitu

Co to jest Puchar Gampera?

W przeszłości Puchar Gampera odbywał się w formule dwóch półfinałów, finału i spotkania o trzecie miejsce. Obecnie wydarzenie ograniczono do zaledwie jednego spotkania. FC Barcelona co roku mierzy się z innym, zaproszonym przez siebie, klubem.

 

W tym roku rywalem "Dumy Katalonii" będzie meksykański UNAM Pumas. To pierwszy od 4 lat przeciwnik spoza Europy. W poprzednich sezonach barcelończycy grali kolejno z: Arsenalem (2:1), Elche (1:0) i Juventusem (3:0).

 

Mecz o Puchar Gampera rozpocznie się w niedzielę o 20:00. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie