Lekkoatletyczne MŚJ: Michał Gawenda brązowym medalistą w skoku o tyczce

Inne
Lekkoatletyczne MŚJ: Michał Gawenda brązowym medalistą w skoku o tyczce
Fot. PAP
Michał Gawenda

Michał Gawenda zdobył brązowy medal w skoku o tyczce w lekkoatletycznych mistrzostwach świata juniorów do lat 20 odbywających się w kolumbijskim Cali. To drugie podium polskiej ekipy w tej imprezie. Wcześniej trzecia w pchnięciu kula była Zuzanna Maślana.

17-letni zawodnik warszawskiej Skry pokonał 5,45 m, co jest rekordem Polski U18. Wygrał Francuz Anthony Ammirati - 5,75, przed Finem Juho Alasaarim - 5,60.

 

To drugi w historii polskiej lekkoatletyki medal w skoku o tyczce na mistrzostwach świata juniorów. Poprzedni, srebrny, zdobył w 2008 roku w Bydgoszczy Paweł Wojciechowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niemka wygrała mityng Tyczka na Molo

 

W finałowym biegu na 400 metrów przez płotki szósta była Wiktoria Oko. Polka uzyskała czas 58,56. Wygrała Amerykanka Akala Gattett - 56,16.

 

Najszybszy w finałowym biegu na 100 m Letsile Tebogo z Botswany, w którym ustanowił juniorski rekord świata 9,91, tym razem na dystansie dwukrotnie dłuższym musiał zadowolić się srebrnym medalem. Wygrał reprezentujący Izrael Blessing Akawasi Afrifah. Obaj uzyskali czas 19,96, ale analiza fotokomórki wykazała, ze Afrifah był o sześć tysięcznych sekundy szybszy.

 

Mistrzostwa w Cali zakończą się w sobotę.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie