Premier League: Ostrzejsze zasady w sprawie zmiany barw koszulek

Piłka nożna
Premier League: Ostrzejsze zasady w sprawie zmiany barw koszulek
fot. PAP
Premier League

Angielska Federacja Piłkarska (FA) zastrzegła sobie prawo do blokowania zmiany barw domowych strojów klubów piłkarskich. Od tej pory wszelkie modyfikacje herbów i innych symboli klubów będą musiałby być konsultowane z kibicami, którzy mają całosezonowe karnety.

W 2010 roku właścicielem Cardiff City został Malezyjczyk Vincent Tan. Dwa lata później zmienił kolor klubowych strojów z tradycyjnego niebieskiego na czerwony. Od tamtej pory Tan pozostawał w konflikcie z kibicami, którzy nie zostali zapytani o zdanie w tej sprawie. Większość fanów nie zaakceptowała zmiany barw klubowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Premier League: Marc Cucurella przeniósł się do Chelsea

 

FA wprowadziła nowe prawo, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Wszystkie radykalne zmiany wizerunku klubu będą musiały być konsultowane i uzyskać aprobatę kibiców. Celem nowych zasad jest umieszczenie kibiców w centrum procesu decyzyjnego w sprawach związanych z dziedzictwem klubu.

 

Dlatego federacja będzie mogła nakazać klubowi powrót do poprzedniej kombinacji kolorów herbu lub koszulki domowej. W 2014 roku FA interweniowała, gdy amerykańscy właściciele Hull City zamierzali zmienić nazwę klubu na Hull Tigers.

 

Angielska Federacja Piłkarska przekazała, że nowe przepisy zostały wprowadzone po rozmowach ze Stowarzyszeniem Kibiców Piłki Nożnej (FSA). Zasady te będą obowiązywać w pięciu najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Anglii, czyli: Premier League, Championship, League One, Leauge Two i National League oraz w dwóch najwyższych szczeblach rozgrywek kobiecych.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie