Rajd Finlandii: Ott Tanak liderem po pierwszym etapie

Moto
Rajd Finlandii: Ott Tanak liderem po pierwszym etapie
fot. PAP/EPA
Rajd Finlandii

Estończyk Ott Tanak (Hyundai I20 Rally1) prowadzi po pierwszym etapie w Rajdzie Finlandii, ósmej rundzie mistrzostw świata. Lider klasyfikacji generalnej cyklu Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) jest czwarty ze stratą 21,0 s.

Drugie miejsce zajmuje Fin Esapeka Lappi (Toyota Yaris Rally1) ze stratą 3,8 s, a trzeci jest Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris Rally1) - strata 19,3 s.

 

ZOBACZ TAKŻE: Już w weekend kolejny Rajd Rzeszowski

 

Z ośmiu rozegranych w piątek odcinków specjalnych trzy wygrał Tanak, a Lappi był najszybszy na czterech. Na jednym zwyciężył Japończyk Takamoto Katsuta (Toyota Yaris Rally1), który w klasyfikacji generalnej plasuje się na szóstej pozycji ze stratą ponad 35 s do lidera.

 

- To był bardzo męczący dzień. W końcówce starałem się jechać jeszcze trochę szybciej, ale zaczęły się pojawiać błędy. Dobrze, że to koniec na dzisiaj, teraz czeka łóżko - powiedział Tanak na mecie etapu.

 

Na trasie rajdu, jak zawsze w Finlandii, są tysiące fanów. Nie wszyscy z nich stosują się do zasad bezpieczeństwa, stoją w miejscach niebezpiecznych. Właśnie obecność kilku tysięcy kibiców na jednym z zakrętów piątego odcinka specjalnego Lankamaa 2 (21,69 km), była powodem jego przerwania, a później całkowitego odwołania.

 

W Finlandii w kategorii WRC2 walczy Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia Rally2). Polacy zajmują dziewiąte miejsce w klasyfikacji swojej kategorii, do lidera Fina Teemu Suninena (Hyundai I20 Rally2) tracą 1.35,0.

 

W sobotę w programie jest osiem odcinków specjalnych. 

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Podsumowanie roku 2021: Moto

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie