Fortuna 1 Liga: Pięć goli w Głogowie. ŁKS nie zwalnia tempa

W Fortuna 1 Lidze nie zwalniają tempa Wisła i ŁKS. Piłkarze z Krakowa w piątkowym meczu 4. kolejki pokonali na wyjeździe pozostającą bez żadnego punktu Odrę Opole 1:0, a łodzianie w sobotę wygrali w Głogowie z Chrobrym 3:2. To trzecie kolejne zwycięstwa tych zespołów.

Wiślacy, którzy w poprzednim sezonie niespodziewanie spadli z ekstraklasy, są na dobrej drodze, żeby szybko do niej wrócić. W piątkowy wieczór wygrali z zamykającą tabelę Odrą po samobójczej bramce Łukasza Kędziory na początku drugiej połowy.

Podopieczni Jerzego Brzęczka, którzy nie stracili jeszcze gola w tym sezonie, mają 10 punktów i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Wiceliderem z dorobkiem 9 pkt jest ŁKS, w którym bardzo skuteczną pracę wykonuje Kazimierz Moskal. 55-letni trener w przeszłości wprowadził już łódzki klub do ekstraklasy. Latem został ponownie zatrudniony i znów potwierdza słuszność decyzji władz tego klubu.

Jego podopieczni rozpoczęli sezon od porażki (0:2 z GKS Katowice), ale od tej pory wygrali trzy kolejne mecze.

W sobotni wieczór pokonali na wyjeździe Chrobrego 3:2. Bohaterem gości okazał się Hiszpan Pirulo, strzelec w pierwszej połowie dwóch goli (w tym jednego z rzutu karnego). Również dwa trafienia, które jednak nic nie dały gospodarzom, zaliczył Mateusz Bochnak.

W ciekawie zapowiadającym się sobotnim meczu w Katowicach miejscowy GKS pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:1. Dwa gole strzelił Patryk Szwedzik, o którego przed sezonem - jak informowały media - pytały m.in. kluby z ekstraklasy.

Katowiczanie zrównali się pod względem liczby punktów z drużyną z Sosnowca - mają po siedem.

Na niedzielę zaplanowano trzy mecze, a na poniedziałek ciekawe starcie beniaminków - Stal Rzeszów podejmie świetnie spisujący się dotychczas Ruch Chorzów (7 pkt w trzech meczach).