Natalia Kaczmarek po przełamaniu bariery 50 sekund: Jeszcze to do mnie nie dociera

Inne
Natalia Kaczmarek po przełamaniu bariery 50 sekund: Jeszcze to do mnie nie dociera
fot. PAP/Łukasz Gągulski
Natalia Kaczmarek po biegu na 400 m podczas lekkoatletycznej Diamentowej Ligi - Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie padło wiele znakomitych wyników. Natalia Kaczmarek uzyskała czas poniżej 50 sekund w biegu na 400 m. 49,86 to drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Szybciej pobiegła tylko Irena Szewińska, która rekord Polski 49,29 ustanowiła na igrzyskach olimpijskich Montreal 1976.

W głównym biegu na 400 m kobiet startowały trzy reprezentantki Polski: Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic. Najlepsza na dystansie jednego okrążenia była Femke Bol, która ustanowiła rekord Holandii – 49,75.

 

Zobacz także: Historyczny wynik Natalii Kaczmarek

 

Tuż za Holenderką przybiegła Kaczmarek. Polka osiągnęła czas 49,86 i poprawiła rekord życiowy. To drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Kaczmarek jest drugą Polką po Irenie Szewińskiej, która zeszła poniżej 50 sekund na 400 m. Rekord Polski wynosi 49,28.

 

– Jeszcze to do mnie nie dociera. Biegło mi się naprawdę fantastycznie. Gdy zobaczyłem wynik Femke, to czekałam na swój rezultat. Spodziewałam się, że będzie 50,00, a potem zobaczyłem, że jest 49,86. To jest dla mnie cos niesamowitego – powiedziała uradowana Kaczmarek.

 

Bieg na 400 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie 2022:

 

 

24-letnia lekkoatletka wielokrotnie biegała poniżej 51 sekund, ale w sobotę pierwszy raz przełamała barierę 50 sekund.

 

– Od samego początku biegło mi się super. Zaczęłam gonić Jamajkę. Myślałam, że będzie dobrze, ale nie spodziewałam się, że aż tak – dodała biegaczka.

 

 

Mityng Diamentowej Ligi został zorganizowany w Polsce po raz pierwszy w historii. Do klasyfikacji Diamond League zaliczanych było 14 z ponad 20 rozegranych konkurencji.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie