Premier League: Niespodzianka w pierwszej kolejce. Liverpool stracił punkty

Liverpool FC

W pierwszej kolejce piłkarskiej ligi angielskiej drużyna z Liverpoolu zremisowała w Londynie z FC Fulham 2:2. Oba gole dla beniaminka uzyskał Serb Aleksandar Mitrovic, a dla gości, którzy dwukrotnie przegrywali trafiali Urugwajczyk Darwin Nunez i Egipcjanin Mohamed Salah.

Mecz nie układał się po myśli ekipy trenera Juergena Kloppa. "The Reds" musieli dwukrotnie odrabiać straty. Jednym ze strzelców w swoim ligowym debiucie był wchodzący z ławki Nunez, który przeszedł do Liverpoolu latem z Benfiki Lizbona za 75 mln euro.

Natomiast zespół Fulham zaliczył pozytywny powrót do Premier League, bo tak należy ocenić remis z wicemistrzem Anglii. Mistrz Championship, czyli drugiej ligi angielskiej, od pierwszych minut nie ustępował rywalom. Obie bramki dla gospodarzy strzelił doświadczony Mitrovic, jedną z rzutu karnego.

Salah do remisu 2:2 doprowadził w 80. minucie, wykorzystując zagranie 23-letniego Nuneza, który w ekipie Liverpoolu ma zastąpić sprzedanego do Bayernu Monachium Senegalczyka Sadio Mane.

Broniący tytułu Manchester City w niedzielę, także w Londynie, zmierzy się z drużyną Łukasza Fabiańskiego - West Hamem United.