PGE Ekstraliga żużlowa: Apator zremisował z Betard Spartą

Żużel
PGE Ekstraliga żużlowa: Apator zremisował z Betard Spartą
fot. PAP/Tytus Żmijewski
Apator - Betard 45:45.

Apator – Betard Sparta 45:45! Zwycięski remis — tym mianem wynik niedzielnego spotkania na Motoarenie określała większość kibiców gospodarzy. "Anioły" w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego miały o co walczyć. Od wyniku meczu ze Spartą zależało rozstawienie w play off. Stal Gorzów w ostatnim czasie dopadła prawdziwa plaga kontuzji, więc każdy zespół kalkulował, że być może na tego rywala lepiej trafić w następnym etapie rozgrywek.

Długo wydawało się, że ta sztuka uda się gościom, bo Sparta prowadziła przez większą część spotkania w Toruniu. Gdyby dowiozła wygraną — w obliczu pewnego zwycięstwa w pierwszym meczu tych zespołów — dzięki łącznie trzem "oczkom" przeskoczyłaby Apator w tabeli. Wówczas torunianie musieliby w play-off jechać z mocną ekipą zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa.

 

Zobacz także: 90 lat temu odbyły się pierwsze Indywidualne Mistrzostwa Polski na żużlu

 

Przed biegami nominowanymi wrocławianie prowadzili 42:36. Gospodarze potrzebowali prawdziwego cudu, aby odwrócić losy meczu. Pomógł w tym dobrze spisujący się w niedzielę junior wrocławian Bartłomiej Kowalski, który na jednym z łuków "wyciął" Patryka Dudka. Wywołał tym sportową złość w poszkodowanym, który dostał żółtą kartkę za obraźliwe gesty wobec rywala, ale przede wszystkim osłabił swój zespół. Dudek i Robert Lambert wygrali 5:1 z osamotnionym Danielem Bewleyem.

 

W ostatnim biegu świetnie spisujący się na swoim torze Lambert zdobył kolejne trzy punkty (łącznie 16). Jeden dołożył kapitan gospodarzy Paweł Przedpełski i trybuny w Toruniu ryknęły okrzykiem radości. Apator zremisował, ale wygrał. Dawno zespół "Aniołów" nie tchnął tyle nadziei w serca fanów żużla w grodzie Kopernika.

 

Ci czekają teraz na pojedynek z gorzowską Stalą. Z Włókniarzem w play-off zmierzy się Sparta. Apator wygrał w sezonie zasadniczym siedem spotkań, jedno zremisował, a sześć przegrał. Betard legitymuje się bilansem 6–2–6.

 

For Nature Solutions Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław 45:45

 

Apator: Robert Lambert 16 (1,2,3,3,2,2,3), Paweł Przedpełski 12 (2,3,1,2,3,1), Patryk Dudek 11 (2,2,2,1,1,t,3), Jack Holder 2 (1,0,0,1), Krzysztof Lewandowski 2 (1,1,0,0,0), Denis Zieliński 2 (2,0).

Betard Sparta: Tai Woffinden 14 (3,3,3,2,1,2), Daniel Bewley 10 (1,3,1,2,2,1) Maciej Janowski 9 (0,2,1,3,3,0), Bartłomiej Kowalski 5 (3,2,w,w), Michał Curzytek 4 (0,3,1), Gleb Czugunow 3 (0,3,0,0,0).

 

Najlepszy czas dnia Tai Woffinden - 57,48 w 8. wyścigu. Sędzia: Piotr Lis (Lublin). Widzów: około 8000.

 

Pierwszy mecz wygrał Betard 59:31. Punkt bonusowy dla drużyny z Wrocławia.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie