FC Barcelona spełniła specjalną prośbę Roberta Lewandowskiego

Piłka nożna

W piątek odbyła się oficjalna prezentacja Roberta Lewandowskiego na Camp Nou. Po tym, jak kapitan polskiej reprezentacji popisał się na murawie sztuczkami technicznymi, nadszedł czas na dwie konferencje prasowe. Jak się okazało - o tę drugą zabiegał sam piłkarz.

Prezentacja Lewandowskiego przyciągnęła - zdaniem katalońskiego dziennika "Sport" - około 40 polskich dziennikarzy. Brali oni udział w oficjalnej konferencji prasowej, którą przeprowadzono tuż po prezentacji. Językami, których używano, były: angielski, hiszpański i kataloński.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski odniesie sukces w Barcelonie? Pięć argumentów za i przeciw

 

Tuż po tej konferencji (która trwała godzinę) zorganizowaną także drugą. Jak ustalili hiszpańscy dziennikarze, została ona zwołana na wyraźną prośbę Lewandowskiego. Piłkarz chciał mieć bowiem możliwość spotkać się z przedstawicielami polskich mediów i odpowiadać na pytania w rodzimym języku.

 

W niedzielę Lewandowski i spółka rozegrają ostatni mecz towarzyski przed rozpoczęciem sezonu La Liga. Katalończycy zmierzą się w Pucharze Gampera z meksykańskim klubem UNAM Pumas. Początek o godzinie 20:00, transmisja w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

 

Puchar Gampera odbywa się co roku tuż przed rozpoczęciem sezonu - to jeden z ostatnich etapów przygotowań do wznowienia rozgrywek. Historia pucharu sięga 1966 roku. Pomysłodawcą turnieju był prezydent klubu, Enric Llaudet. Nazwa pucharu ma być z kolei hołdem złożonym byłemu zawodnikowi i prezydentowi, Joanowi Gamperowi. W przeszłości Puchar Gampera odbywał się w formule dwóch półfinałów, finału i spotkania o trzecie miejsce. Obecnie wydarzenie ograniczono do zaledwie jednego spotkania.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie