Fortuna 1 Liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała znów zwycięskie

Podbeskidzie Bielsko-Biała przedłużyło zwycięską serię. Piłkarze trenera Mirosława Smyły pokonali 4:1 GKS Tychy, notując tym samym trzecią z rzędu wygraną w Fortuna 1 Lidze.

Sezon rozpoczął się dla Podbeskidzia od porażki z Arką Gdynia. Tydzień później "Górale" wygrali na wyjeździe z Odrą Opole, a w następnej kolejce ograli u siebie GKS Katowice 1:0. To zwycięstwo smakowało szczególnie - na komplet punktów przed własną publicznością piłkarze z Bielska-Białej czekali bowiem od listopada 2021 roku.

Przełamanie napędziło podopiecznych Smyły. W niedzielnym spotkaniu ruszyli odważnie na tyszan i w 12. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Bartosza Bernarda. Później mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku, ale ich nie wykorzystali. Zamiast prowadzić 2:0, na przerwę schodzili z wynikiem 1:1. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wyrównał bowiem Mateusz Czyżycki.

Po zmianie stron to jednak goście ponownie wyszli na prowadzenie. W 52. minucie gola strzelił doświadczony Tomasz Jodłowiec. W 68. minucie na 3:1 podwyższył natomiast - ładnym strzałem z dystansu - Kamil Biliński. W końcówce spotkanie zostało wstrzymane na blisko 10 minut po tym, jak ucierpiał Iwajło Markow. Obrońca Podbeskidzia został staranowany przez swojego bramkarza, który piąstkował piłkę. Jednocześnie obalił jednak Bułgara, który bezładnie upadł na murawę. Nie stracił przytomności, ale służby medyczne podjęły decyzję o interwencji. Piłkarz opuścił stadion w karetce.

Sędzia doliczył 10 minut do drugiej połowy. Tuż przed końcowym gwizdkiem, w 101. minucie gry, do siatki trafił Maksymilian Sitek, ustalając wynik na 4:1.

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:4 (1:1)

Bramki: Czyżycki 45 - Bernard 12, Jodłowiec 52, Biliński 68, Sitek 90

GKS Tychy: Adrian Kostrzewski - Krzysztof Machowski (67. Natan Dzięgielewski), Petr Buchta, Nemanja Nedić, Maciej Mańka, Krzysztof Wołkowicz - Mateusz Radecki (75. Tomas Malec), Mateusz Czyżycki (75. Wiktor Żytek), Antonio Dominguez, Patryk Mikita (59. Marcin Kozina) - Daniel Rumin

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Matvei Igonen - Jeppe Simonsen, Julio Rodríguez, Iwajło Markow (84. Daniel Mikołajewski), Titas Milasius - Bartosz Bernard (85. Marcel Misztal), Tomasz Jodłowiec, Michał Janota (37. Dawid Polkowski), Krzysztof Drzazga (72. Maksymilian Sitek), Joan Román - Kamil Biliński