Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego. FC Barcelona z Pucharem Gampera

FC Barcelona rozbiła Pumas w meczu o Puchar Gampera na Camp Nou. "Blaugrana" pokonała drużynę z Meksyku 6:0. Robert Lewandowski w tym spotkaniu strzelił swojego pierwszego gola w nowym klubie. Polak asystował również przy dwóch trafieniach Pedriego.

Barcelona już od pierwszej minuty dominowała na boisku. Wynik spotkania został otwarty w trzeciej minucie. Do bramki gości trafił Lewandowski. Polak ominął bramkarza Pumas, po czym z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Tym samym kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski strzelił swojego pierwszego gola w klubie ze stolicy Katalonii.

Lewandowski miał również udział przy drugiej bramce "Blaugrany" w tym spotkaniu. Były zawodnik Bayernu Monachium podał do Pedriego. Hiszpan stanął oko w oko z golkiperem meksykańskiego zespołu i bez problemu powiększył prowadzenie swojego zespołu. Następnie na listę strzelców wpisał się Ousmane Dembele. Francuz otrzymał podanie w polu karnym przeciwników. Zdecydował się na natychmiastowe uderzenie. Piłka przeleciała obok słupka i trafiła do bramki.

Po chwili grający z numerem "9" na plecach Lewandowski ponownie zachwycił kibiców zgromadzonych na Camp Nou. Polak popisał się swoimi umiejętnościami technicznymi. Efektownie podał futbolówkę do Pedriego. 19-latek, tak jak przy golu na 2:0, nie zmarnował podarowanej mu okazji i zdobył czwartą bramkę w tym spotkaniu. Piłkarze klubu Pumas nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo skuteczną i ofensywną grę przeciwników. Podopieczni Xaviego stawiali warunki na murawie.

Po przerwie kolejną okazję do strzelenia gola miał Lewandowski, ale Polak nie był w stanie drugi raz w tym spotkaniu oszukać bramkarza Pumas i trafił w słupek. Mimo to po chwili defensywę meksykańskiego zespołu pokonał Pierre-Emerick Aubameyang. Franck Kessie zagrał do Gabończyka, a były piłkarz Arsenalu musiał tylko wpakować piłkę do pustej bramki gości. "Lewy" opuścił murawę w 60. minucie. Jego miejsce zajął Memphis Depay.

Ostatniego gola w tym starciu strzelił Frenkie de Jong. Holenderski pomocnik najpierw odebrał piłkę przeciwnikom, a następnie pewnie powiększył prowadzenie "Dumy Katalonii". FC Barcelona tym samym wygrała swój ostatni mecz przed rozpoczęciem ligowej rywalizacji w Hiszpanii 6:0 i sięgnęła po Puchar Gampera.

FC Barcelona - Pumas 6:0 (4:0)

Bramki: Lewandowski 3, Pedri 5, 19, Dembele 10, Aubameyang 49, De Jong 84

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen (61. Inaki Pena) - Sergi Roberto (61. Sergino Dest), Ronald Araujo (61. Jules Kounde), Eric Garcia (46. Gerard Pique), Alex Balde (46. Jordi Alba) - Gavi (46. Franck Kessie), Sergio Busquets (46. Nico), Pedri (46. Frenkie de Jong) - Ousmane Dembele (46. Pierre-Emerick Aubameyang), Robert Lewandowski (60. Memphis Depay), Raphinha (46. Ansu Fati)

Pumas: Julio Gonzalez (89. Gil Alcala) - Pablo Bennevendo (46. Jose Galindo), Arturo Ortiz, Nicolas Freire (90. Emmanuel Montejano), Adrian Aldrete (60. Jeronimo Rodriguez) - Dani Alves (60. Marco Garcia), Higor Meritao (90. Jose Caicedo), Leonel Lopez (46. Carlos Gutierrez) - Eduardo Salvio (68. Efrain Velarde), Juan Dinenno (60. Diogo), Gustavo Del Prete (68. Cesar Huerta)