MotoGP: Francesco Bagnaia wygrał GP Wielkiej Brytanii

Moto
Francesco Bagnaia wygrał motocyklowe zawody Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał motocyklowe zawody Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone w klasie MotoGP. W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Fabio Quartararo (Yamaha). Była to 12. runda mistrzostw świata i pierwszy wyścig po przerwie wakacyjnej.

Sobotnie kwalifikacje MotoGP wygrał wicemistrz świata Johann Zarco i był uznawany za faworyta niedzielnej rywalizacji. Francuz prowadził od początku wyścigu, ale upadł na piątym okrążeniu.

Jego niepowodzenie wykorzystał Bagnaia. Na mecie o niespełna pół sekundy wyprzedził Hiszpana Mavericka Vinalesa (Aprilia), a trzecie miejsce zajął Australijczyk Jack Miller (Ducati), który był wolniejszy od zwycięzcy o 0,614 s.

Na ósmej pozycji ukończył wyścig broniący tytułu Fabio Quartararo (Yamaha), który prowadzi w klasyfikacji generalnej. Francuz ma 180 punktów i o 22 wyprzedza dziewiątego w niedzielę Hiszpana Aleixa Espargaro (Aprilia), a trzeci ze stratą 49 jest Bagnaia.

Zmagania w Moto2 rozstrzygnął emocjonujący finisz. Prowadzący w klasyfikacji Hiszpan Augusto Fernandez (Kalex) po przejechaniu 18 okrążeń toru liczących łącznie ponad 106 km o zaledwie 0,07 wyprzedził swojego rodaka Alonso Lopeza (Boscoscuro). Trzeci był Brytyjczyk Jake Dixon (Kalex).

Fernandez w 12 startach zgromadził 171 pkt i o 13 wyprzedza czwartego w niedzielę Ai Ogurę. Dwa punkty mniej od Japończyka ma Włoch Celestino Vietti (obaj Kalex).

W klasie Moto3 najszybszy na Silverstone okazał się Włoch Dennis Foggia jadący Hondą, który w klasyfikacji MŚ jest trzeci z dorobkiem 140 pkt. Prowadzi Hiszpan Sergio Garcia - 182, który o trzy "oczka" wyprzedza swojego rodaka Izana Guevarę (obaj Gasgas).

Kolejna runda MŚ - za dwa tygodnie w Austrii.