Robert Lewandowski skrytykowany przez trenera Bayernu. "Otrzymał tylko trzy dośrodkowania mniej"

Piłka nożna
Robert Lewandowski skrytykowany przez trenera Bayernu. "Otrzymał tylko trzy dośrodkowania mniej"
fot. PAP
ORobercie Lewandowskim do tej pory nie mogą zapomnieć w Monachium.

Robert Lewandowski ma już za sobą debutancką bramkę w brawach FC Barcelona. O kapitanie reprezentacji Polski do tej pory nie mogą zapomnieć w Monachium, o czym świadczy wypowiedź trenera Bayern Juliana Nagelsmanna. - W pierwszej połowie tego samego sezonu otrzymał tylko trzy dośrodkowania mniej, niż w analogicznym momencie poprzedniego sezonu - przyznał szkoleniowiec.

Lewandowski rozpoczął nowy etap życia. Przeniósł się ze stolicy Bawarii do Barcelony, gdzie ma odegrać kluczową rolę w odbudowaniu potęgi "Blaugrany". Z odejściem 33-latka wciąż nie mogą pogodzić się w Monachium. Trener "Die Roten" wrócił myślami do poprzedniego sezonu, aby odnieść się do rzekomych zarzutów polskiego napastnika na temat preferowanej przez niego taktyki.


"Lewy" przyznał w przeszłości, że nie odnajdywał się w ustawieniu Nagelsmanna. Stwierdził ponadto, że otrzymuje mniej podań od swoich kolegów. Do tej wypowiedzi postanowił ustosunkować się szkoleniowiec "Bawarczyków".

 

-  To nieprawda. Czasami Lewandowski mógł mieć subiektywne odczucia, ale to normalne - stwierdził w rozmowie z fcbinside.de.

 

ZOBACZ TAKŻE: Timo Werner blisko powrotu do Bundesligi


To jednak nie wszystko, co miał do powiedzenia 35-latek.

 


- Lewandowski przyznał w wywiadzie w drugiej połowie poprzednich rozgrywek, że otrzymuje mniej dośrodkowań. Sprawdziłem to i okazało się, że w pierwszej połowie tego samego sezonu dostał tylko trzy dośrodkowania mniej, niż w analogicznym momencie poprzedniego sezonu - podsumował Niemiec.


Zdaniem niemieckich mediów, odejście Lewandowskiego z "Gwiazdy Południa" wyszło na plus monachijczykom.


- Dawno nie widziałem takiego zaangażowania i pragnienia w grze Bayernu. Zespół z  Lewandowskim to już przeszłość - skomentował legendarny Franz Beckenbauer.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie