Serie A: Wojciech Szczęsny z powodu kontuzji opuści pierwsze mecze sezonu

Wojciech Szczęsny z powodu kontuzji opuści pierwsze mecze sezonu

Wojciech Szczęsny doznał kontuzji podczas przegranego 0:4 meczu towarzyskiego z Atletico Madryt. Polskiego golkipera czeka spora przerwa od gry.

W oświadczeniu na oficjalnej stronie Juventusu można przeczytać, że problemy zdrowotne Szczęsnego pojawiły się po pierwszej połowie towarzyskiego meczu z Atletico Madryt. "Juve" przegrało to spotkanie 0:4. Polak nie wybiegł na boisko w drugiej połowie spotkania, po wcześniejszym wpuszczeniu dwóch bramek.

Bramkarz w poniedziałek rano przeszedł specjalistyczne badania, które wykazały zmiany w przywodzicielu długim lewego uda.

"W związku z dyskomfortem odczuwanym pod koniec pierwszej połowy meczu z Atletico Madryt, Wojciech Szczęsny przeszedł dziś (przyp. red. w poniedziałek) rano badania radiologiczne, które wykazały zmianę w przywodzicielu długim lewego uda. Oczekuje się, że zawodnik będzie wyłączony z gry przez około 20 dni" - czytamy na stronie internetowej Starej Damy.

Z oświadczenia wynika więc, że Szczęsny opuści pierwsze trzy kolejki Serie A przeciwko Sassuolo, Sampdorii i Romie. Nie wiadomo też, jak blisko miesięczna absencja wpłynie na dalszą dyspozycję golkipera.

Ucierpieć może nie tylko Juventus, ale i reprezentacja Polski, która we wrześniu rozegra dwa mecze w ramach rozgrywek Ligi Narodów - z Holandią i Walią. W listopadzie natomiast, od spotkania z Meksykiem, Polacy rozpoczną zmagania na Mistrzostwach Świata w Katarze.