Skład Indykpolu AZS Olsztyn na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

Siatkówka
Skład Indykpolu AZS Olsztyn na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki
fot. materiały prasowe
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy wystąpią w tegorocznej edycji PreZero Grand Prix.

Bartłomiej Lipiński, Jan Król, Karol Jankiewicz, Dawid Siwczyk, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis i Adam NDiaye - siódemka zawodników będzie reprezentować Indykpol AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix PLS w Krakowie!

Tegoroczna edycja PreZero Grand Prix PLS, czyli rywalizacji czteroosobowych ekip na piasku, odbędzie się w Krakowie, w dniach 11-14 sierpnia. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur w I rundzie turnieju będzie Aluron CMC Warta Zawiercie. Co ciekawe, obie ekipy spotkały się rok temu – lepsza okazał się ekipa z Olsztyna, zwyciężając 2:1. Na zwycięzcę czwartkowego starcia (11.08 o godz. 14:00), czekać będzie wygrany rywalizacji BBTS Bielsko-Biała vs. Asseco Resovia Rzeszów. Przegrani tych spotkań przejdą na drugą stronę drabinki i powalczą o pozostanie w turnieju (dwie porażki eliminują drużynę z rywalizacji o medale).

 

ZOBACZ TAKŻE: Skład Trefla Royal Seafood Gdańsk na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

 

Podobnie jak rok temu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udadzą się do Krakowa samolotem z Portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. Indykpol AZS Olsztyn podczas zmagań na piasku reprezentować będą: Bartłomiej Lipiński, Jan Król, Karol Jankiewicz, Dawid Siwczyk, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis i Adam NDiaye. Trenerem zespołu będzie Mateusz Nykiel, a sztab uzupełni Paweł Jaguszewski w roli fizjoterapeuty.

 

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur będzie bronić tytułu Mistrza PreZero Grand Prix PLS. Przypomnijmy – akademicy z Kortowa zanotowali porażkę na samym początku zmagań, a w kolejnych fazach turnieju szli „jak burza”, wygrywając mecz za meczem (6 spotkań). MVP rozgrywek został Mateusz Poręba, który ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata, nie będzie mógł uczestniczyć w tegorocznym turnieju.

 

- Skład jest zupełnie inny niż rok temu. Wtedy mogliśmy przygotowywać się do sezonu praktycznie większością zawodników. W tym roku jest nas tylko szóstka z podstawowej drużyny. Fajnie, że rok temu udało nam się zwyciężyć. Teraz mamy jednak nowy turniej i trzeba ponownie spróbować swoich sił, przy okazji udowadniając coś sobie. Chcemy przede wszystkim dobrze się bawić – mówi Jan Król, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix PLS w Krakowie.

 

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie w czwartek od godziny 14:00 w Polsacie Sport.

CM, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie