Znamy skład reprezentacji Kuby na mistrzostwa świata. Powrót Robertlandy Simona

Siatkówka
Znamy skład reprezentacji Kuby na mistrzostwa świata. Powrót Robertlandy Simona
fot. PAP
Robertlandy Simon jest największą gwiazdą reprezentacji Kuby.

Wiemy, w jakim składzie Kuba zagra na mistrzostwach świata, rozgrywanych w Polsce i Słowenii. Do drużyny dołączyła największa gwiazda Robertlandy Simon.

Kubańczycy wzięli niedawno udział w Challenger Cup, rozgrywanym w Korei. Wywalczyli tam prawo gry w przyszłorocznej Lidze Narodów, tym samym potwierdzając, że powracają do odpowiedniej dyspozycji i będą groźnym rywalem podczas mistrzostw świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikola Grbić ogłosił skład na mistrzostwa świata! Wilfredo Leon jedyną niewiadomą

 

W składzie z tego turnieju doszło do kilku zmian. Na siatkarskim mundialu zobaczymy największą gwiazdę zespołu Simona, a także innego środkowego Livana Osorię, którzy powrócili do drużyny po zakażeniu koronawirusem.

 

Przed rozpoczęciem światowego czempinatu Kubańczycy rozegrają jeszcze Puchar Panamerykański w kanadyjskim Gatineau. Będzie to dla nich ostatnia szansa na sprawdzenie swoich możliwości przed imprezą docelową. W grupie A zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, Dominikaną i Chile.

 

Mistrzostwa świata zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia - 11 września. Transmisje meczów na sportowych antenach Polsatu.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie