Ethan Hayter przedłużył kontrakt z Ineos Grenadiers

Inne
Ethan Hayter przedłużył kontrakt z Ineos Grenadiers
fot. PAP/EPA
Ethan Hayter przedłużył do 2024 roku kontrakt z ekipą Ineos Grenadiers.

Trzy dni po zwycięstwie w wyścigu Tour de Pologne w Krakowie brytyjski kolarz Ethan Hayter przedłużył do 2024 roku kontrakt z ekipą Ineos Grenadiers. Do drużyny dołączy także jego młodszy brat Leo.

- Jestem dumny z przedłużenia kontraktu z zespołem i że będę dalej się ścigał jako "Grenadier". Cel jest jasny - wygrać więcej wyścigów World Tour, spróbować swoich sił w mistrzostwach świata i w wielkich tourach - oświadczył 23-latek z Londynu, cytowany w komunikacie brytyjskiej ekipy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Gołaś: Ethan Hayter zasłużenie wygrał Tour de Pologne. Cieszy postawa Kamila Małeckiego

 

Hayter ma w dorobku 16 zwycięstw, a Tour de Pologne nie jest pierwszym jego sukcesem w wyścigu rangi World Tour. Pod koniec kwietnia wygrał prolog i jeden z etapów Tour de Romandie. Jest dwukrotnym mistrzem Wielkiej Brytanii w jeździe indywidualnej na czas. Ściga się także na torze. W ubiegłym roku na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobył srebrny medal w wyścigu madison, w którym startował razem z Matthew Wallsem.

 

Od 2016 roku kolarzem ekipy Ineos Grenadiers (wcześniej pod nazwą Sky) jest Michał Kwiatkowski. Mistrz świata z Ponferrady (2014) ma kontrakt ważny do końca sezonu 2023.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie