Koreański medalista olimpijski zdyskwalifikowany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu

Zimowe
Koreański medalista olimpijski zdyskwalifikowany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu
fot. PAP/EPA
Min-seok Kim

Koreańczyk Min-seok Kim, trzykrotny medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Pjongczangu i Pekinu, został zdyskwalifikowany przez krajową federację na 18 miesięcy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku podczas zgrupowania kadry w Jincheon.

- To najwyższa kara dyskwalifikacji w historii związku łyżwiarskiego - poinformowała południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

 

ZOBACZ TAKŻE: Natalia Maliszewska: Myśli o igrzyskach olimpijskich wywołują u mnie wzruszenie

 

Ukarani zostali także koledzy Kima, w tym brat, który był razem z nim w aucie oraz trener reprezentacji Jin-su Kim, który za brak odpowiedniego nadzoru nad grupą sportowców został zawieszony w swoich obowiązkach na rok.

 

Do zdarzenia, zakończonego rozbiciem auta i ucieczką zawodnika z miejsca wypadku, doszło 22 lipca. Panczenista nie poinformował nikogo, w tym sztabu szkoleniowego, o zdarzeniu i przy pomocy brata, który został zawieszony na dwa miesiące, oddalił się z miejsca wypadku - napisał portal insidethegames.biz.

 

23-letni Min-seok Kim w tegorocznych igrzyskach w Pekinie wywalczył brąz na 1500 m, przegrywając walkę o wyższe miejsca na podium z dwoma Holendrami - Kjeldem Nuisem oraz Thomasem Krolem.

 

Podczas rywalizacji w 2018 roku przed własną publicznością w Pjongczangu Kim w wieku zaledwie 19 lat zdobył dwa medale - srebro w biegu drużynowym oraz brąz na 1500 m.

 

Jego dyskwalifikacja zakończy się w lutym 2024, więc łyżwiarz będzie miał szansę na powrót do rywalizacji i walkę o udział w igrzyskach w Mediolanie w 2026 roku.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie